20.12.2009 - orbk.net

БІОЛОГІЧНА РОЛЬ ЛІПІДІВ В ОРГАНІЗМІ

Поділитися:

Phospholipid_structureЛіпіди (жири і жироподібні речовини) разом з білками і вуглеводами становлять основну масу органічних речовин організму. Вони є складовими частинами клітинних оболонок та мембранних систем клітини і беруть участь в їх проникності. Жири захищають внутрішні органи від механічних пошкоджень, є добрим термоізолягором, важливим джерелом енергії для організму та субстратом для синтезу цілого  ряду  біологічно важливих речовин.
Ліпіди об’єднують велику групу різних за хімічною природою органічних речовин, які мають деякі спільні фізико-хімічні властивості. Однією з таких спільних властивостей ліпідів є нерозчинність їх у воді і здатність добре розчинятися в органічних розчинниках — спирті, ефірі, хлороформі, ацетоні, бензолі та деяких інших.
За хімічним складом та фізико-хімічними властивостями ліпіди поділяють на три групи: прості, складні і похідні ліпідів. До простих ліпідів відносять ліпіди, які побудовані з залишків спиртів і вищих жирних кислот. Найпоширенішими з цієї групи ліпідів є нейтральні жири (гліцериди), стериди і воски.
Група складних ліпідів характеризується наявністю в їхній молекулікрім спиртів і вищих жирних кислот фосфорної або сірчаної кислоти, азотистих речовин, вуглеводів та деяких інших компонентів. Основними представниками цієї групи ліпідів є фосфоліпіди, гліксліпіди.
До групи похідних ліпідів відносять каротини, окремі жиророзчинні вітаміни, жирні кислоти, вищі спирти та ін.

Рекомендую:

Google знайшов невідому земну цивілізацію... У статті, опублікованій в журналі Antiquity, археологи заявили про сенсацію: виявлені останки невідомої цивілізації, яка існувала на кордоні сучасної ...
Засоби та резерви підвищення ефективності уроків і... 1.Реалізація практичних цілей навчання мови.Для навчання спілкуванню на іноземній мові необхідно забезпечити мовну взаємодію його учасників:...

Наука ліпіди / Навчання /