20.12.2009 - orbk.net

БІОЛОГІЧНА РОЛЬ ЛІПІДІВ В ОРГАНІЗМІ


Phospholipid_structureЛіпіди (жири і жироподібні речовини) разом з білками і вуглеводами становлять основну масу органічних речовин організму. Вони є складовими частинами клітинних оболонок та мембранних систем клітини і беруть участь в їх проникності. Жири захищають внутрішні органи від механічних пошкоджень, є добрим термоізолягором, важливим джерелом енергії для організму та субстратом для синтезу цілого  ряду  біологічно важливих речовин.
Ліпіди об’єднують велику групу різних за хімічною природою органічних речовин, які мають деякі спільні фізико-хімічні властивості. Однією з таких спільних властивостей ліпідів є нерозчинність їх у воді і здатність добре розчинятися в органічних розчинниках — спирті, ефірі, хлороформі, ацетоні, бензолі та деяких інших.
За хімічним складом та фізико-хімічними властивостями ліпіди поділяють на три групи: прості, складні і похідні ліпідів. До простих ліпідів відносять ліпіди, які побудовані з залишків спиртів і вищих жирних кислот. Найпоширенішими з цієї групи ліпідів є нейтральні жири (гліцериди), стериди і воски.
Група складних ліпідів характеризується наявністю в їхній молекулікрім спиртів і вищих жирних кислот фосфорної або сірчаної кислоти, азотистих речовин, вуглеводів та деяких інших компонентів. Основними представниками цієї групи ліпідів є фосфоліпіди, гліксліпіди.
До групи похідних ліпідів відносять каротини, окремі жиророзчинні вітаміни, жирні кислоти, вищі спирти та ін.

Рекомендую:

Професійна освіта Наш світ швидко змінюється зі змінами в технологіях і тепер є ще більш важливо для людини мати спеціалізацію в конкретній області, щоб знайти гідну ро...
Вулкани звинуватили у причетності до великого вими... Масові виверження вулканів могли сприяти масового вимирання живих істот близько 250 мільйонів років тому на межі пермського і тріасового періодів. До ...


Наука ліпіди / Навчання /