Ділове спілкування по телефону. Не втрачайте клієнтів!

Найбільша цінність, це слова, і при розмові по телефону теж треба дотримуватися певних правил. Що ж має значення в діловому спілкування по телефоні розпишемо по пунктах.

1. Завжди вітайте того, хто телефонує
2. Стежте за своєю інтонацією, будьте бадьорі і в хорошому настрої. В’ялий голос, повний байдужості відштовхує клієнтів.
3. При телефоному дзвінку, називайте свою організацію, посаду. Такий підхід благодійно позначається на ділових відносинах.
4. На дзвінки відповідайте не відразу, тільки після другого або третього гудка. Не давайте зрозуміти клієнта, що вам нема чого робити, а пізніше зняття трубки — змусить нервувати, того хто телефонує.
5. Під час дзвінка клієнтові не говоріть слів таких як: вас «турбує» або «вас це турбує», це насторожує.
6. Під час дзвінка до клієнта, запитаєте, чи може він говорити з вами в цю хвилину, показуйте, що ви виховані, що ви цінуєте чужий час.
7. Не використовуйте гучний зв’язок при розмові по телефону з клієнтом, тільки в крайньому випадку.
8. При спілкуванні з секретарями компаній не ображайте їх і недооцінюйте. Бережіть свій діловий імідж.
9. Переходьте до справи, до суті свого дзвінка швидше. Не ставте зайвих питань. Винятком може бути дуже знайомий клієнт.
10. Не сперечайтесь по телефону.
11. При можливості підстройтесь під швидкість мови вашого клієнта.
12. Не їжте при спілкуванні по телефону.
13. Не вибачайтеся за затримку, а подякуйте за очікування.
14. Коли закінчуєте розмову, попрощавшись з клієнтом, подякуйте за дзвінок.

Рекомендую:

Економічні ляпи-2010: Корупція, закони та борги.... Разом, реальний дефіцит державних фінансів в 2010 році напевно міцно перевищив 100 мільярдів гривень. В основному, це борги. Зазвичай дефіцит покриває...
Інтернет і гроші. Інтернет і гроші, скільки тут міфів і реалій. Скільки тут людей побудували свій бізнес і скільки після першого поразок відмовилися від своїх витівок і...