26.02.2010 - orbk.net

Мобільний телефон шпигує за своїм господарем!

Поділитися:

Мобільний телефон здатний шпигувати за господарем!
Журнал Science опублікував цікавий матеріал на основі даних якого про місцезнаходження телефону можна з 93-процентною точністю передбачити, куди користувач збирається вирушити найближчим часом. Насправді мобільні оператори можуть при бажанні збирати дуже цікаву статистику, що охоплює інформацію щодо того, кому і куди ви дзвонили, з ким обмінювалися SMS, які веб-сайти відвідували, а також в який час і де знаходилися. Геолокаціонних відомості доступні завдяки GPS-даним та інформації, що надходить з базових станцій.

Дослідники, які отримали доступ до анонімної бази даних мобільного оператора, заявляють, що їм вдавалося з 93-процентною точністю прогнозувати поведінку користувачів, передбачаючи, коли і куди відправиться людина найближчим часом. З’ясувалося, що більшість людей рідко залишають 9,7-км радіус, а якщо деякі й подорожують на далекі відстані, все одно пророкування було дуже простим, тому, що абонент практично завжди завершує свою подорож в одних і тих самих місцях.

Незважаючи на деякий шпигунський характер дослідження, висновки експертів корисні. Так, операторам стане простіше планувати покриття з метою поліпшення якості послуг, що надаються, міським забудовникам доведеться враховувати дані по найбільш популярних маршрутах, а фахівцям з питань безпеки дослідження допоможе прогнозувати поширення мобільних вірусів.

Автор: Авраменко Арсеній

Узнай Все.РУ

Рекомендую:

Знімки з космосу переходять в новий 4D-формат.... У Москві 15 квітня представили новий, унікальний комплекс російської розробки. Це супутникова апаратура, яка дозволяє робити знімки високої чіткості. ...
НАСА вивчає північні льодовики.... На цьому тижні учені НАСА почали черговий етап місії IceBridge - самого великомасштабного дослідження арктичних льодовиків нашої планети. За словами в...

Наука GPS / Інформація / Мобільний / Телефон / Технології / Шпигувати /