26.02.2010 - orbk.net

Мобільний телефон шпигує за своїм господарем!


Мобільний телефон здатний шпигувати за господарем!
Журнал Science опублікував цікавий матеріал на основі даних якого про місцезнаходження телефону можна з 93-процентною точністю передбачити, куди користувач збирається вирушити найближчим часом. Насправді мобільні оператори можуть при бажанні збирати дуже цікаву статистику, що охоплює інформацію щодо того, кому і куди ви дзвонили, з ким обмінювалися SMS, які веб-сайти відвідували, а також в який час і де знаходилися. Геолокаціонних відомості доступні завдяки GPS-даним та інформації, що надходить з базових станцій.

Дослідники, які отримали доступ до анонімної бази даних мобільного оператора, заявляють, що їм вдавалося з 93-процентною точністю прогнозувати поведінку користувачів, передбачаючи, коли і куди відправиться людина найближчим часом. З’ясувалося, що більшість людей рідко залишають 9,7-км радіус, а якщо деякі й подорожують на далекі відстані, все одно пророкування було дуже простим, тому, що абонент практично завжди завершує свою подорож в одних і тих самих місцях.

Незважаючи на деякий шпигунський характер дослідження, висновки експертів корисні. Так, операторам стане простіше планувати покриття з метою поліпшення якості послуг, що надаються, міським забудовникам доведеться враховувати дані по найбільш популярних маршрутах, а фахівцям з питань безпеки дослідження допоможе прогнозувати поширення мобільних вірусів.

Автор: Авраменко Арсеній

Узнай Все.РУ

Рекомендую:

Новий Sony Ericsson Vivaz pro — майже той же... Пам'ятайте 8-мегапіксельний камерофон Sony Ericsson Vivaz? На Mobile World Congress компанія представила «просунутий» варіант цього пристрою, оснаще...
Обмундирування майбутнього — це життя солдат... Американські вчені працюють над створенням «обмундирування майбутнього» - це надлегкий «комбінезон», який не тільки захищає від вологи, вибухів і куль...


Наука GPS / Інформація / Мобільний / Телефон / Технології / Шпигувати /