05.02.2010 - orbk.net

Новий вид лазера, фотони світла, замінять електрони.


lazerДослідники з Массачусетського технологічного інституту сьогодні продемонстрували перший лазер, вироблений оптичними компонентами на базі такого хімічного елемента, як германій. За словами вчених, новий вид лазера може знайти широке застосування в таких галузях, як телекомунікації і майбутні квантові обчислення. Дослідники кажуть, що на відміну від багатьох інших розробок їх германієвий лазер працює при кімнатній температурі і будь-яких додаткових умов не вимагає.

У Массачусетсі впевнені в можливості застосування в майбутніх комп’ютерах германієвих мікровипромінювачів, які будуть передавати інформацію за допомогою фотонів світла, а не електронів, як це робиться зараз. Не менш важливо й те, що для створення лазера був використаний новий матеріал, який раніше вважався непридатним для цього.

«Обчислювальні можливості чіпів ростуть і останні мають потребу в усе більш швидкісних і широкосмугових каналах зв’язку для відправлення даних в пам’ять або процесор. У світлі цього, традиційні електронні з’єднання незабаром стануть непрактичними, тому що вони вимагають надто багато електроенергії і обмежені у швидкості. Маючи справу з світлом, ми можемо знизити енергопотреби в рази, скоротити ширину каналів і фізичні розміри пристроїв «, — говорять в МТІ.

cybersecurity.ru

Рекомендую:

Розроблено пристрій, здатний перетворити будь-яку ... Команда інженерів, хіміків і фізиків з корнуєльского університету розробили малогабаритний пристрій, розміром з КПК, що у майбутньому зможе надати сол...
ОС Windows 7 ( Домашня версія) Опис: Windows 7 - новітня операційна система, яка спрощує виконання повсякденних завдань, працює відповідно до переваг користувача і пропонує абсолютн...


Наука Компьютор / Лазер / Наука / Технології / Факти / Электрика /