НАСА вивчає північні льодовики.


На цьому тижні учені НАСА почали черговий етап місії IceBridge — самого великомасштабного дослідження арктичних льодовиків нашої планети. За словами вчених, відстеження змін в товщині арктичного льоду допоможе дослідникам точніше прогнозувати зміни клімату та рівня моря.

У дослідженнях задіяний літак НАСА, обладнаний різними науковими приладами. Цей етап місії IceBridge стартував в містечку Тулі, Гренландія. У найближчі два з половиною місяця вчені мають зайнятися вивченням арктичних айсбергів, крижаного покриву і льодовиків з метою виявлення змін в товщині льоду.

Як розповів учений і член керівного складу дослідницької місії Джон Зоннтаг, IceBridge дасть можливість отримати величезну кількість інформації про Гренландію та Антарктиду — два регіони, які, на його думку, є ключем до глибшого розуміння кліматичних умов на планеті.

«Багато вчених вважають, що кліматичні зміни в першу чергу виявляться в Заполяр’ю. Якби льоди почали танути, — а багато хто вважає, що це вже відбувається, — то кінцевим результатом цього було б загальне потепління клімату », — сказав Зоннтаг.

Вчені сподіваються відстежити зміни в товщині і обсязі арктичного льоду за допомогою порівняння нових результатів з даними, отриманими ними в цей же час рік тому під час проведення першої місії IceBridge.

Як відомо, іноді в народі використовується фраза «зі швидкістю льодовика», коли мова йде про об’єкти, що повільно рухаються . Однак брайєн Блер з Центру управління космічними польотами ім. Годдарда, розташованого в околицях Вашингтона, вважає, що льодовики насправді дуже рухливі через те, що відбувається переміщення великого об’єму крижаної маси і виникає безліч змін у вертикальній структурі льоду.

«Ми можемо відобразити на карті всю цю територію і зафіксувати в повному обсязі просторову варіативність цих змін, що дозволить чітко уявити, яким чином відбуваються ці зміни», — розповідає Блер.

Для проведення вимірів підйому арктичного льоду над рівнем вільної поверхні будуть використовуватися лазери, розташовані на борту 50-метрового літака НАСА DC-8. Принцип роботи лазера полягає в наступному: сигнал лазера буде відображатися земною поверхнею і передаватися тому в літак, а потім отримані дані будуть перетворені на карту поверхні.

Літак DC-8 є самим великим повітряним судном у парку літаків, призначених для наукових досліджень. Очікується, що в період з березня по початок квітня літак проведе в небі над Гренландією близько 200 годин, а потім — в кінці квітня або в травні — йому на зміну прийде повітряне судно меншого розміру.

Очікується, що після цього, в жовтні-листопаді, місія IceBridge відправиться до Антарктиди, де, за даними НАСА, знаходиться 90% прісної води планети Земля.

Назва IceBridge присвоєно місії НАСА невипадково: її мета — бути проміжним етапом до того моменту, поки в 2015 р. буде виведений на орбіту новий супутник, призначений для вивчення крижаного покриву, хмар і земної поверхні.

Голос Америки

Похожі записи:

Найдорожчих високотехнологічних компаній світу.... Google вибув з трійки найдорожчих високотехнологічних компаній світу. В кінці січня 2011 американська компанія IBM об...
WikiLeaks розповів про план НАТО із захисту країн Балтії від... НАТО на початку 2010 року розробив план по захисту Естонії, Латвії та Литви від агресії з боку Росії. Про існування секр...
Смартфони Nexus S від Google відправляться в політ у космос.... Компанії Samsung Telecommunications America (Samsung Mobile), лідер з постачання мобільних телефонів в США і Google ...
Электричество в нашей жизни. Электричество действительно стало основной частью нашей жизни в настоящее время. Она обеспечивает энергией многие из уст...