Третина людства заражена бацилою Коха (туберкульоз).

24 березня 1882 німецький лікар Роберт Кох оголосив про відкриття збудника туберкульозу, що вважався в той час головною загрозою населенню планети. З 1993 року на заклик Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 24 березня оголошено Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом (тебеце).

Зусилля щодо стримування поширення цього небезпечного захворювання приносять плоди, йдеться у випущеному з цього приводу заяві ВООЗ. Однак ситуація в світі як і раніше викликає тривогу: третина людства заражена бацилою Коха, і у 10% з цього числа розвинеться хвороба, або вони стануть інфекційно небезпечними.

Найбільш швидкими темпами тебеце поширюється в Південно-Східній Азії. Там кожен бациллоносій ризикує заразити 10-15 осіб на рік. У 11 країнах цього регіону, за даними міжнародної організації, розгорнуто мережу центрів профілактики туберкульозу; тим не менше кожен рік хвороба забирає до півмільйона життів.

Особливу тривогу представляє медикаментозно стійкі форми тебеце, що виникають у багатьох країнах — від Росії до Бангладеш.

Джерело: Голос Америки

Tags: ,