Вплив тютюнового диму — небезпечний фактор ризику для підлітків.


Професор Університету Турку (Фінляндія) Катаріна Калліо провела кілька досліджень, в результаті яких були встановлені ушкодження серцево-судинної системи у дорослих людей, вдихати тютюновий дим курців. Дані останньої роботи її групи дозволяють зробити висновок, що зміни відбуваються і в організмі підлітків. Процес включає потовщення стінок судин у молодих людей. «Ми були дуже здивовані цим відкриттям», — заявила д-р Калліо.

Член Американської асоціації кардіологів д-р Дональд Лаван пояснює, чому такі зміни мають таку важливість: «Стінка кровоносної судини при потовщенні і зміну вигину більш чутлива до впливу відкладень холестерину. З цієї причини діти представляють собою групу підвищеного ризику, оскільки у них з часом можуть утворюватися тромбоцити ».

Наявність тромбоцитів в артерії може перешкоджати кровотоку і підвищує ймовірність виникнення тромбів. А тромби ризикують заблокувати артерію і привести до виникнення інфаркту.

У ході дослідження кров підлітків тестувалася на присутність в ній речовини під назвою котинін, що виробляється під час перетворення нікотину в процесі метаболізму. Таким чином був отриманий об’єктивний критерій виміру кількості диму, вдихуваного підлітками при пасивному палінні. Були також проведені ультразвукові дослідження і інші тести для вимірювання товщини стінки артерії.

«Вплив тютюнового диму — небезпечний фактор ризику для підлітків. Їх слід ізолювати від шкідливої середовища », — говорить д-р Калліо.

«Є дані про те, що пошкодження артерій, викликане у дорослих пасивним курінням, зворотнє, — продовжує д-р Лаван. — Нам точно відомо, що у людей, яких переводять з середовища з підвищеним вмістом тютюнового диму, безумовно відбувається зниження ризику розвитку захворювання коронарних артерій. Але поки неясно, чи поширюється це і на підлітків ».

Голос Америки

Похожі записи:

Как долго прожить и быть всегда здоровым!... Британские ученые на основании результатов проведенных исследований заявили - ведите здоровый образ жизни, и вы проживет...
Разновидность ортопедических матрасов.... Все мы желаем быть здоровыми и с хорошим настроением. Но как известно если не выспался то и солнечный день не в радость ...
Європейські країни закрили свій повітряний простір через вел... Вже другий день поспіль через величезну хмари вулканічного попелу, що йде з Ісландії, закрито багато аеропортів Європи...
Наслідки забруднення природних вод.... Антропогенна евтрофікація вод з її екологічними наслідками викликає великі збитки в областях економічної та соціальної с...