03.04.2010 - orbk.net

Фаст-фуд як наркотик.


Американські вчені прийшли до висновку, що фаст-фуд викликає звикання, порівнянне із залежністю від героїну і кокаїну.

Дослідження проводилося на щурах протягом трьох років в Інституті Скріппса у Флориді. Трьом групам піддослідних тварин давали продукти, що споживаються в їжу людьми. З раціону першої групи фаст-фуд був виключений повністю, в раціоні другої групи частково була присутня жирна їжа, а третя група щурів отримувала виключно продукти з меню закусочних швидкого харчування, включаючи чізкейк і бекон.

До кінця експерименту тварини третьої групи швидко набрали надмірну вагу. Але не тільки: у них у мозку відбулися зміни метаболічних процесів.

При електронній стимуляції ділянки мозку, що відповідає за задоволення, виявилося, що щурам, яких годували тільки фаст-фудом, для отримання одного й того ж результату потрібен більш інтенсивний рівень впливу, ніж тваринам, що харчуються «здоровою їжею». Аналогічні зміни хімічних процесів в мозку щурів простежувалися при вживанні ними наркотичних речовин.

Дослідження опубліковане на сайті Nature Neuroscience.

Інше дослідження, проведене вченими Brigham and Women’s Hospital і Harvard Medical School, показало, що заміна в раціоні насичених жирів на поліненасичені знижує ймовірність серцевих захворювань на 20%.

Насичені жири містяться у великій кількості в м’ясі, смажених продуктах, тварин жирах і суцільномолочних продуктах, таких як вершки, сметана, сири і вершкове масло. Навпаки, риба, хліб грубого помолу, банани, горіхи і рослинні олії, кукурудза і соя багаті поліненасиченими жирами.

У даному дослідженні взяли участь більше 13 тисяч людей. Новину повідомляє — Голос Америки.

Рекомендую:

Вплив тютюнового диму — небезпечний фактор р... Професор Університету Турку (Фінляндія) Катаріна Калліо провела кілька досліджень, в результаті яких були встановлені ушкодження серцево-судинної сист...
Пиво — Чума XXI століття! Від пива робляться ледачими, дурними і безсилими. О. Бісмарк Сьогодні, говорячи про пиво, медики б'ють тривогу: з'явилося навіть таке поняття, я...


Факти Дослідження / Здоров'я / Фаст-фуд /