Суд відхилив претензії до соціальної мережі “В контакте”.

Арбітражний суд Санкт-Петербурга і Ленінградської області відхилив один з позовів ВГТРК, поданих компанією до керівництва соціальної мережі “В контакте” півтора роки тому. Про це “Ленте.Ру” у вівторок, 13 квітня, повідомив керівник прес-служби мережі Владислав Циплухін.

ВГТРК подала до суду на “В контакті” восени 2008 року. У двох паралельних позовах держкомпанія вказала, що соціальна мережа порушила авторські права творців і розповсюджувачів двох фільмів російського виробництва – “Острів” і “Полювання на піранью” (картини є ліцензійним контентом ВГТРК).

Картини в соціальній мережі розмітили користувачі ” В контакті”, проте ВГТРК порахувала, що відповідальність за розповсюдження стрічок повинен понести онлайн-ресурс, і зажадала компенсацію в розмірі трьох мільйонів рублів. ” В контакті” претензії ВГТРК відкинула, заявивши, що контролювати всіх користувачів мережі та їх вчинки неможливо.

Петербурзький арбітражний суд у підсумку став на бік керівництва соціальної мережі і відмовив у задоволенні позову держкомпанії з приводу фільму ” Полювання на піранью”. Своє рішення суд аргументував тим, що стежити за 80 мільйонами користувачів мережі не представляється можливим.

Розгляд по кінострічці “Острів” має завершитися найближчим часом – засідання призначено на 27 травня 2010 року. Захист ” В контакті” висловила надію, що у випадку з “Островом” суд також ухвалить рішення на користь соціальної мережі.

Як повідомлялося раніше, в 2008 році одночасно з позовами проти “В контакті” ВГТРК направила до суду заяву і проти Mail.ru. Держкомпанія звинуватила портал в порушенні авторських прав – на відеохостингу Mail.ru були розміщені матеріали, що належать ВДТРК. Тим не менш, сторони владнали конфлікт в позасудовому порядку: вони підписали угоду, згідно з яким Mail.ru повинен виплачувати частину рекламної виручки за використання ліцензійного контенту ВДТРК.

Lenta.ru

Рекомендую:

Конфликт в Украине и тысячи жизней русских солдат.... Ожесточенный конфликт в Украине стоила тысячи жизней русских солдат, но русское правительство постоянно отрицает отправку своих солдат на войну с Укра...
У США засудили двох росіян у справі про взлом банк... У США засудили двох росіян у справі про взлом банківських рахунків. Суд присяжних у місті Оклахома-сіті, штат Оклахома, визнав двох громадян Росії ви...