Виверження вулкана Ейяфьядлайокудль — який паралізував Старий Світ.


Виверження вулкана ЕйяфьядлайокудльУ Європі скасовано сотні авіарейсів. У повітряному просторі цілого континенту — справжній колапс. Першим, ще вранці закрився один з трьох найбільших аеропортів Старого Світу — лондонський Хітроу. Два інших основних хаба — в Амстердамі і Франкфурті — поки працюють, але відкладені кілька десятків вильотів. Літаки взагалі не приймають в Ірландії, Норвегії, Швеції, Данії, Фінляндії та Латвії. У Франції закрили відразу 24 аеропорта, в тому числі в Парижі. Причина небаченого за масштабами транспортного збою — ісландський вулкан. 200 років він дрімав, а сьогодні викинув в повітря гігантську хмару попелу.

Навіть якщо світить яскраве сонце і на небі не хмарки, не треба себе обманювати, погода все одно може виявитися нельотною. У цьому сьогодні переконалися тисячі пасажирів в Європі. У небі над Хітроу жодного літака, тільки військові борти.

Закриті аеропорти Данії, Норвегії Швеції та Фінляндії, скасовані рейси у Франції і Швейцарії. Причина — гігантська хмара вулканічного попелу, яка насувається на Європу з Ісландії.

Вулкан з важковимовною назвою мовчав майже двісті років і тепер вирішив висловити все те, що накопичилося за довгі роки. Стовп диму піднявся на висоту в 6 кілометрів. Заворожуюче видовище, якби не ті біди, які воно приносить людям. Потоки розпеченої лави розтопили льодовик, розпочалася повінь. Вода піднялася на 3 метри.

«Ми весь час отримуємо інформації про поточну ситуацію. Залишається сподіватися, що найгірше — вже позаду», — повідомила співгромадянам прем’єр-міністр Ісландії Йоханна Сігурдардоттір.

Влада Ісландії тут же евакуювали з небезпечного району близько тисячі чоловік. Але основний удар припав по авіаперевізникам, а точніше по їх клієнтам, які дізналися про відміну рейсів прямо у реєстраційної стійки.

— Скількох пасажирів «Скандинавських авіаліній» це торкнеться?
— Порядку тридцяти тисяч.

«Ми збиралися на весілля моєї сестри. Вона буде в Італії. Може, спробуємо поїхати поїздом», — припускає жінка з дитиною.

«Просто кошмар якийсь! Ніякої точної інформації. Ми зателефонували своєму туроператору, а вони нам кажуть: зможемо щось придумати, тільки коли авіакомпанії ухвалять рішення про відновлення польотів», — обурюється інша пасажирка.

Рейси були скасовані відповідно до міжнародних вимог з безпеки цивільної авіації. Хмари з вулканічним попелом небезпечні тим, що несуть в собі величезну кількість найдрібніших і всепроникних осколків.

У 1982 році літак British Airways зіткнувся з вулканічною пилом. У результаті зупинилися всі чотири двигуни. Аварії вдалося уникнути просто дивом. Подібна історія повторилася з «Боїнгом» голландської компанії KLM.

Тому сьогодні, не чекаючи біди, першими закрилися аеропорти в Норвегії. А далі, як по ланцюжку, всі інші, адже як на зло, вітер дув у бік Європи. До середини дня хмара пройшла на півночі Великої Британії. Тоді ж з’явилися прогнози, що воно дійде до Бельгії та Нідерландів. А в Ісландії побоюються більш масштабних вивержень. Адже по сусідству з прокинувшимся вулканом є ще один — більш потужний.

«Коли-небудь він обов’язково прокинеться. У нас є докази того, що в порівнянні з Ейяфьядлайокудлем виверження Катла буде набагато більш потужний», — прогнозує професор геофізики Університету Ісландії Магнус Тумі Гудмундссон.

Не ясно і як довго буде тривати нинішнє виверження. Вчені вважають його вкрай інтенсивним і говорять про період від декількох днів до одного року. Але вже одного дня вистачило, щоб у європейських аеропортах застрягли 180 тисяч людей. Серед них король Норвегії Харольд П’ятий. Разом з дружиною вони зібралися до Копенгагена на святкування 70-річчя данської королеви. Тепер вони змушені скористатися менш швидким, зате поки що більш надійним морським маршрутом.

Вести.Ру

Похожі записи:

Європейські країни закрили свій повітряний простір через вел... Вже другий день поспіль через величезну хмари вулканічного попелу, що йде з Ісландії, закрито багато аеропортів Європи...
Отруйний шлам з алюмінієвого комбінату досяг Дунаю!... Влада Угорщини повідомляють, що отруйний шлам з пошкодженого резервуару на алюмінієвому комбінаті досяг Дунаю, що загрож...
Планета X — Нібіру (Мардук). НАСА визнала ймовірність (у 1982) існування ще однієї нової планети сонячної системи. Роком пізніше (1983) НАСА запускає...
Росія охоплена лісовими пожежами!... Середня смуга Росії охоплена лісовими пожежами. До кінця липня спека в Росії перетворилася з традиційної несподіванки...