Європейські країни закрили свій повітряний простір через величезні хмари вулканічного попелу.

Знімки попелу вулкана в Ісландії

Вже другий день поспіль через величезну хмари вулканічного попелу, що йде з Ісландії, закрито багато аеропортів Європи. Такої кількості скасованих рейсів не було з часу терористичних атак 11 вересня 2001 року.

У п’ятницю 16 квітня, можливо, будуть скасовані близько 17 тисяч рейсів, і така ситуація протриває як мінімум до суботи, повідомляє європейське агентство з контролю повітряного руху Eurocontrol. Відміни рейсів також торкнулися маршрутів між Азією і Європою.

Поки неясно, як дана ситуація вплине на візит світових лідерів до Польщі для участі в похороні президента країни Леха Качиньського, який загинув в авіакатастрофі на минулого тижня. У п’ятницю — за два дні до прощальної церемонії — уряд Польщі повністю закрив повітряний простір над Краковом, де в найближчу неділю буде проходити похорон.

За словами представника Білого дому, члени президентської сім’ї не бажають змінювати дату похорону ні за яких обставин.

Основні аеропорти Європи були закриті ще в четвер. Десятки тисяч пасажирів із США, ЄС і Азії були змушені скасувати або перенести свої поїздки.

Кілька європейських країн, включаючи Великобританію, Норвегію, Швецію та Данію, повністю закрили повітряний простір над своєю територією.

Голос Америки

Похожі записи:

Попелястий уїк-енд — Європа оговтується після вивержен... Виверження вулкана під льодовиком з невимовною назвою Ейяфьятлайокудль завдало неоціненної шкоди всій транспортній систе...
Виверження вулкана Ейяфьядлайокудль — який паралізував... У Європі скасовано сотні авіарейсів. У повітряному просторі цілого континенту - справжній колапс. Першим, ще вранці закр...