16.04.2010 - orbk.net

Європейські країни закрили свій повітряний простір через величезні хмари вулканічного попелу.

Поділитися:

Знімки попелу вулкана в Ісландії

Вже другий день поспіль через величезну хмари вулканічного попелу, що йде з Ісландії, закрито багато аеропортів Європи. Такої кількості скасованих рейсів не було з часу терористичних атак 11 вересня 2001 року.

У п’ятницю 16 квітня, можливо, будуть скасовані близько 17 тисяч рейсів, і така ситуація протриває як мінімум до суботи, повідомляє європейське агентство з контролю повітряного руху Eurocontrol. Відміни рейсів також торкнулися маршрутів між Азією і Європою.

Поки неясно, як дана ситуація вплине на візит світових лідерів до Польщі для участі в похороні президента країни Леха Качиньського, який загинув в авіакатастрофі на минулого тижня. У п’ятницю — за два дні до прощальної церемонії — уряд Польщі повністю закрив повітряний простір над Краковом, де в найближчу неділю буде проходити похорон.

За словами представника Білого дому, члени президентської сім’ї не бажають змінювати дату похорону ні за яких обставин.

Основні аеропорти Європи були закриті ще в четвер. Десятки тисяч пасажирів із США, ЄС і Азії були змушені скасувати або перенести свої поїздки.

Кілька європейських країн, включаючи Великобританію, Норвегію, Швецію та Данію, повністю закрили повітряний простір над своєю територією.

Голос Америки

Рекомендую:

Землетрус у Новій Зеландії. У суботу потужний землетрус стався  і розбудив сплячих жителів міста Крайстчерч (Christchurch) - другого за величиною міста Нової Зеландії.За ново...
Що вплине на відносини України і Європи.... Відмова України від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом відбитися на відносинах Києва і Вашингтона , у той час , як вдалий результат майбутньо...

Факти Європа / Аеропорт / Вулкан / Дим / Політ / Попел /