Знімки з космосу переходять в новий 4D-формат.


Снимки из космоса переходят в новый 4D-форматУ Москві 15 квітня представили новий, унікальний комплекс російської розробки. Це супутникова апаратура, яка дозволяє робити знімки високої чіткості. Головне їх призначення — картографія, моніторинг навколишнього середовища і розвідка корисних копалин.

Космічна зйомка — справа тонка і незамінна. З року в рік удосконалюється технологія, точніше стають дані для картографії і більш якісним зображений ландшафт Землі.

Мобільний комплекс
прийому інформації «Дистанційного зондування Землі» може працювати в будь-якій точці планети. Апаратура приймає інформацію з летящих низько супутників і здатна обробляти космічні знімки з максимальною роздільною здатністю в 60 сантиметрів. Це означає, що з висоти приблизно 200 кілометрів видно дорослу людину міцної статури.

З такої відстані добре помітно, як змінюється земной краєвид — зникає ліс, розливаються ріки, ростуть гори відходів.

«Моніторинг незаконної забудови, моніторинг території, що зазнала тих чи інших впливів, насамперед, людини. Тобто, звалища, побутові відходи і так далі. Крім того, це різні порушення, пов’язані з природоохоронною діяльністю, — ліси, річки і так далі «, — пояснює спектр застосування системи Михайло Болсуновський, заступник генерального директора компанії» Совзонд «.

У четвертий раз в Підмосков’ї збираються фахівці дистанційного зондування Землі з багатьох країн. Космічна зйомка, по суті, — вже відпрацьована міжнародна технологія. Замовити зйомку з орбіти потрібної ділянки поверхні можна з використанням і вітчизняних, і закордонних супутників.

«Саме для Росії можливість практичного застосування в тому, що з’явилася можливість знімати величезні території. І саме для Росії це важливо — моніторити і інфраструктура, і різні процеси в сільському господарстві, в лісовому господарстві, та отримувати практичний результат«, — відзначає важливість дистанційного зондування Землі Джон Альріхс, віце-президент з продажу і маркетингу німецької компанії RAPID EYE.

Будь то пошук корисних копалин або надзвичайні ситуації, космічна зйомка може стати в нагоді в самих різних сферах.

«Зараз ці технології приходять практично в кожну кишеню, тому що ми говоримо про кишенькових персональних комп’ютерах, про надолонники. Скрізь вбудовані карти і космічні знімки, отримані з космічних апаратів. Простий користувач може використовувати, ми вже використовуємо, навігацію, дивимося пробки, дивимося місця відпочинку, де проведемо літо і так далі «, — пояснює Михайло Болсуновський.

У Росії заявки на зйомку з космосу приймає поки що єдина організація — Науковий центр оперативного моніторингу Землі. Звернутися туди може кожен, кому така послуга по кишені.

«Як і у всіх системах дистанційного зондування Землі існують деякі обмеження за мінімальним обсягом одержуваних даних. Тому, якщо вас цікавить знімок вашої конкретної дачної ділянки, то логічніше було б звернутися до архіву цього ж Наукового центру оперативного моніторингу Землі і, може бути, ваша територія вже є в архіві, і ви можете отримати її знімки за меншу ціну «, — рекомендує начальник відділення ФДУП НДІ точних приладів Павло Лошкарьов.

Сучасна апаратура дозволяє робити знімки з орбіти вже у форматі 3D. На підході — 4D-технології. Зображення з космосу стає все більш чітким і об’ємним.

Вести.Ру

Похожі записи:

Мова собак, Дослідники вивчили ази собачої мови!... Група дослідників показала, що різні типи гарчання собак несуть різне смислове навантаження. Стаття вчених опублікована ...
«Яндекс» запустив новий пошуковий алгоритм.... "Яндекс" запустив новий пошуковий алгоритм. Нова пошукова програма отримала назву "Краснодар", повідомляється в прес-рел...
Мільярди доларів закопані на місяці.... Місячні мільярди доларів На сьогодні у світі ведеться одночасно кілька незалежних наукових змагань, в рамках яких ств...
Google визначив російську десятку найпопулярніших запитів за... Пошуковик Google визначив російську десятку найпопулярніших запитів за рік, повідомляється в офіційному блозі компанії. ...