13.05.2010 - orbk.net

Влада Португалії придумала «кризовий» податок.

Поділитися:

ПортугаліяВлада Португалії вирішили ввести новий «кризовий» податок на компанії і зарплати, щоб знизити державні витрати в умовах економічного спаду. Про це пише газета The Financial Times.

Передбачається, що в результаті нововведень податок на додану вартість (ПДВ) виросте на 1 процентний пункт до 21 відсотка, а прибутковий податок збільшиться на 1,5 процентних пункту. Корпоративний податок зросте на 2,5 процентних пункту до 27,5 відсотка. Крім того, очікується, що зарплати будуть знижені на 5 відсотків.
Завдяки урядового плану Португалія, як очікується, зможе скоротити дефіцит бюджету в 2010 році до 7 відсотків, а в 2013 році — до 2,8 відсотка ВВП. Спочатку влада країни планували, що бюджетний дефіцит в поточному році буде знижений до 9,3 відсотка ВВП. У 2009 році бюджетний дефіцит країни склав 9,4 відсотка.

Аналогічні заходи, спрямовані на зниження держвитрат, вживають також Іспанія, Греція та Ірландія, указує видання. Так, 12 травня Іспанія оголосила, що має намір знизити зарплати бюджетникам на 5 відсотків, відмовитися від індексації пенсій відповідно до інфляції, а також зменшити фінансування регіонів. За рахунок вказаних заходів дефіцит бюджету країни повинен скоротитися в 2010 році до 9,3 відсотка, а до 2013 року — до 3 відсотків.

Лента.ру

Рекомендую:

Податок на доходи фізосіб: бідним бути дорого.... Чиновники і політики декларують мізерні статки, але їздять на дорогих авто і живуть у дорогих будинках. При цьому не було жодного випадку, щоб хоч одн...
Інтернет магазин — фактор довіри.... Незважаючи, що криза трохи вибила з колії наших людей, але що характерно в цей період збільшилася кількість інтернет магазинів, багато бізнесменів Укр...

Бізнес ВВП / Влада / Криза / Податок / Португалія /