07.10.2010 - orbk.net

Отруйний шлам з алюмінієвого комбінату досяг Дунаю!

Поділитися:

Влада Угорщини повідомляють, що отруйний шлам з пошкодженого резервуару на алюмінієвому комбінаті досяг Дунаю, що загрожує катастрофою екосистемі прибережних регіонів. Відходи можуть потрапити на територію інших держав, по яких протікає Дунай, — Хорватії, Сербії, Румунії, Болгарії, України та Молдови — і звичайно може опинитися в Чорному морі.

Нагадаємо: у понеділок в результаті вибуху гігантського резервуару на комбінаті в місті Айка, в 160 км на південний-захід від Будапешта, загинуло 4 людини, близько 120 отримали травми. Вилилося близько мільйона кубометрів отруйної рідини, що затопила місто Колонтарь і сусідні райони; загинув урожай на полях і худоба на фермах. При висиханні шламу утворюється пил, який може переноситься потоками повітря.

Міністр із захисту навколишнього середовища Угорщини Золтан Іллеш заявив, що на ліквідацію наслідків розливу знадобиться не менше року. За словами міністра внутрішніх справ Шандора Пінтера, поліція веде розслідування причин вибуху.

Багато жителів в постраждалих населених пунктах вимагають переселення і компенсацій за збитки. Представник уряду заявив, що поки немає ясності, хто буде нести відповідальність за те, що сталося. Влади, Угорщина не має досвіду ліквідації наслідків катастроф такого масштабу і інформація з інших країн про аналогічніх аваріях виявиться досить цінною.

Голос Амарики

Рекомендую:

19 березня Землі загрожує катастрофа.... Місяць 19 березня підійде до Землі на саму близьку відстань, починаючи з 1992 року. В черговий місячний перигей, або, як його напівжартома називають у...
Попелястий уїк-енд — Європа оговтується післ... Виверження вулкана під льодовиком з невимовною назвою Ейяфьятлайокудль завдало неоціненної шкоди всій транспортній системі Європи. Активність вулкану ...

Довкілля Red mud / Алюмінієвий комбінат / Вибух / Катастрофа / отруйний шлам / Угорщина /