21.11.2010 - orbk.net

КНДР показала американцеві новий ядерний завод.


Влада Північної Кореї минулого тижня продемонстрували американському вченому Зігфріду Хекеру (Siegfried Hecker) свій новий великий завод зі збагачення урану. Про це повідомляє газета The New York Times.

Вчений розповів виданню, що був вражений оснащеністю заводу. Представники КНДР заявили, що на ньому вже встановлені і діють близько двох тисяч центрифуг для збагачення урану. Хекер, що раніше керував Національною лабораторією в Лос-Аламосі, описав «ультрасучасну» кімнату управління і «сотні і сотні» центрифуг.

За даними газети, завод був побудований в найкоротші терміни: його не було ще в квітні 2009 року, коли з КНДР видворили міжнародних ядерних спостерігачів. Як припускає The New York Times, по всій видимості, Пхеньяну була надана допомога з-за кордону, а санкції ООН були порушені.

Вченому заборонили фотографувати на заводі, крім того, він не зміг на власні очі переконатися, що низькозбагачений уран дійсно вже проводиться. Хекер висловив сумнів у тому, що Пхеньян зможе завершити проект. З повідомлення The New York Times неясно, де саме розташований завод.

За словами Хекера, північнокорейські власті стверджують, що до 2012 року збираються завершити створення експериментального легководного ядерного реактора. Цю інформацію підтвердив і Джек Прітчард (Jack Pritchard), голова Корейського економічного інституту; він відвідував Ядерний науково-дослідний центр в Йонбені, де ведуться роботи з будівництва реактора.

Хекер вже розповів Білому дому про те, що бачив у КНДР.

Навесні 2009 року КНДР вийшла з переговорів про своє ядерне роззброєння, а потім провела другі в своїй історії підземні ядерні випробування. Слідом за цим на країну були накладені нові санкції.

Лента.ру

Рекомендую:

Антропогенні забруднення в Китаї (Фото).... Китайський фотограф Лу Ганг у своему проекті "Атропогенні забруднення в Китаї" показав іншу сторону Китайської республіки, до чого приводить інтенсивн...
Ценность водных ресурсов. Одним из важных вопросов защиты окружающей среды является охрана водного бассейна от загрязнений. Вода является одной из самых необходимых и распро...


Довкілля / Наука Білий Дім / Влада / Завод / Збагачення урану / КНДР / ООН / Північна Корея / Пхеньян / Санкції / Ядерний /