19.11.2010 - orbk.net

Верховна Рада України ухвалила новий податковий кодекс.


Парламент у четвер ухвалив проект Податкового кодексу в другому читанні та в цілому.

За відповідне рішення проголосувало 269 народних обранців.

За прийняття кодексу проголосували 176 депутатів від Партії регіонів, 26 комуністів, 20 депутатів Блоку Литвина, 20 депутатів НУНСу (в тому числі представники «Єдиного центру» Віктора Балоги) і 22 позафракційні.

Також «за» проголосували 5 депутатів від БЮТ: Микола Баграєв, Олександр Буряк, Таріел Васадзе, Володимир Скубенко і Валерій Шаманов.

Як відомо, депутати приймали кожну статтю документу два дні — у вівторок і четвер. В середу над ним парламентарії працювали в профільному комітеті Ради.

Під час прийняття в сесійній залі було розглянуто більше 4 тисяч поправок і пропозицій. Переважну частину з них було відхилено парламентською більшістю.

В новому варіанті Податкового кодексу депутати передбачили нові види перевірок для податківців та надали їм можливість застосовувати адміністративний арешт майна підприємців у разі невиконання ними своїх обов’язків.

Окрім цього, парламент проголосував за зниження податку на прибуток з 25% до 16%.

Також депутати залишили в новому проекті оподаткування депозитів фізичних осіб, яке має бути впроваджене в 2015 році, і податок на нерухоме майно.

Серед іншого, Рада підвищила акцизний збір на моторні бензини та дизпаливо, зберегла ставки акцизу на спирт, алкогольні напої й сигарети, і ввела акциз на скраплений газ.

При цьому найбільшого резонансу викликало затвердження депутатами нової спрощеної системи оподаткування. Відповідне питання обговорювалось близько години.

Утім, багато питань документу ще вимагають доопрацювання, зазначили в парламенті представники усіх депутатських фракцій у своїх заключних промовах.

«Українська правда»

Рекомендую:

Янукович наклав вето на новий податковий кодекс.... Президент України Віктор Янукович запропонував уряду доопрацювати ряд розділів нового податкового кодексу. Проти цього документа на Україні вже третій...
Аутсорсинг. Преимущества и недостатки... Аутсорсинг - это понятие на английском языке, которое означает "использование внешнего источника". Термин "outsourcing" появился после сокращения выра...


Бізнес Депутати / Кодекс / Парламент / Податки / Проголосували / Проект / Рада / Україна /