11.12.2010 - orbk.net

На сайті WikiLeaks «сплив» засновник «ПриватБанку».


На сайті WikiLeaks з’явилася чергова порція документів, в яких фігурує Україна.

У доповідній записці, складеній для користування керівництвом США, міститься інформація про природні ресурси, інфраструктурні об’єкти, транспортному потенціалі країн світу, які можуть бути корисні для Штатів. Збирати дані доручили особисто американським послам в країнах перебування, причому дипломатам настійно не рекомендувалося консультуватися з урядами держав.

«Потрібна інформація про ті ресурси і об’єкти, втрата яких може критично вплинути на здоров’я населення, економічної безпеки, і / або національної безпеки Сполучених Штатів, — пояснюється у записці. — Рапорт необхідно подати до березня 2009 року ».

Посли чудово впоралися зі своєю роботою. Тепер кожен уряд у кожній країні світу може знати, яку саме галузь економіки або який саме об’єкт цікавить Держдеп США в його державі. Наприклад, китайці точно знають, що в сферу інтересів Штатів потрапляє кабель телефонного зв’язку між Китаєм і самими Штатами, а одна з німецьких компаній розробляє хімікати, без яких Вашингтон не зможе обходитися.

Відносно України Вашингтон обмежився скромним згадкою хімічної та феросплавної промисловості, а також металургії без згадки окремих заводів.

Цікаво й те, що в доповідній записці «між рядків» згадуються конкретні активи з видобутку високоякісної марганцевої руди, «знаходяться в Західній Австралії». Мова йде про гігантський рудник Woodie Woodie, що належить компанії Consolidated Minerals українського мільярдера Геннадія Боголюбова. За деякими даними, австралійська руда з цього родовища є кращою в світі, що дозволяє використовувати її при виробництві високотехнологічного обладнання і в металургійній промисловості.

Геннадій Боголюбов народився в Дніпродзержинську. Закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут. Свій бізнес починав з торгівлі комп’ютерною технікою, а в 1992 році став одним із засновників «ПриватБанку».

За даними журналу «Фокус», навесні цього року його стан перевищило 2,7 мільярда доларів, а сам Геннадій Боголюбов знаходиться на 4 місці в списку найбагатших людей України. Його статки оцінили і за кордоном: у 2008 році Боголюбов зайняв 260 місце в списку найбагатших людей планети, що складається журналом «Forbes».

Нагадаємо, раніше WikiLeaks повідомляв про ділові зв’язки іншого українського бізнесмена Дмитра Фірташа з кримінальним авторитетом Семеном Могилевичем. Однак сам бізнесмен цю інформацію назвав неправдивою.

Джерело : Lb.ua

Рекомендую:

МВФ виділив Україні черговий транш кредиту stand-b... Міжнародний валютний фонд (МВФ) задоволений ходом економічних реформ в України і виділить країні другий транш кредиту за програмою stand-by у розмірі ...
Значущості впливу каналів комунікацій для банків.... Дуже важливим за значимістю і по впливу каналом комунікацій є «об'єктивна думка ЗМІ». Фактично, це та ж «думка лідерів», але як носій думки (лідера) в...


Інтернет / Бізнес WikiLeaks / Вашінгтон / Збирати дані / Марганцеві руди / Новини / Об'єкти / Посли / ПриватБанк / Промисловість / Рапорт / Ресурси / США / Україна /