11.12.2010 - orbk.net

На сайті WikiLeaks «сплив» засновник «ПриватБанку».

Поділитися:

На сайті WikiLeaks з’явилася чергова порція документів, в яких фігурує Україна.

У доповідній записці, складеній для користування керівництвом США, міститься інформація про природні ресурси, інфраструктурні об’єкти, транспортному потенціалі країн світу, які можуть бути корисні для Штатів. Збирати дані доручили особисто американським послам в країнах перебування, причому дипломатам настійно не рекомендувалося консультуватися з урядами держав.

«Потрібна інформація про ті ресурси і об’єкти, втрата яких може критично вплинути на здоров’я населення, економічної безпеки, і / або національної безпеки Сполучених Штатів, — пояснюється у записці. — Рапорт необхідно подати до березня 2009 року ».

Посли чудово впоралися зі своєю роботою. Тепер кожен уряд у кожній країні світу може знати, яку саме галузь економіки або який саме об’єкт цікавить Держдеп США в його державі. Наприклад, китайці точно знають, що в сферу інтересів Штатів потрапляє кабель телефонного зв’язку між Китаєм і самими Штатами, а одна з німецьких компаній розробляє хімікати, без яких Вашингтон не зможе обходитися.

Відносно України Вашингтон обмежився скромним згадкою хімічної та феросплавної промисловості, а також металургії без згадки окремих заводів.

Цікаво й те, що в доповідній записці «між рядків» згадуються конкретні активи з видобутку високоякісної марганцевої руди, «знаходяться в Західній Австралії». Мова йде про гігантський рудник Woodie Woodie, що належить компанії Consolidated Minerals українського мільярдера Геннадія Боголюбова. За деякими даними, австралійська руда з цього родовища є кращою в світі, що дозволяє використовувати її при виробництві високотехнологічного обладнання і в металургійній промисловості.

Геннадій Боголюбов народився в Дніпродзержинську. Закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут. Свій бізнес починав з торгівлі комп’ютерною технікою, а в 1992 році став одним із засновників «ПриватБанку».

За даними журналу «Фокус», навесні цього року його стан перевищило 2,7 мільярда доларів, а сам Геннадій Боголюбов знаходиться на 4 місці в списку найбагатших людей України. Його статки оцінили і за кордоном: у 2008 році Боголюбов зайняв 260 місце в списку найбагатших людей планети, що складається журналом «Forbes».

Нагадаємо, раніше WikiLeaks повідомляв про ділові зв’язки іншого українського бізнесмена Дмитра Фірташа з кримінальним авторитетом Семеном Могилевичем. Однак сам бізнесмен цю інформацію назвав неправдивою.

Джерело : Lb.ua

Рекомендую:

ЯНУКОВИЧ ПІДПИСАВ ПОДАТКОВУ «БІБЛІЮ».... Президент Віктор Янукович підписав Податковий кодекс.Про це повідомляє офіційний сайт президента.Янукович підписав кодекс, прийнятий Верховною...
Американським військовим заборонили дивитися репор... Кіберкомандування міністерства оборони США обмежило доступ американських військовим до відеохостингу Мережі - YouTube, Amazon Instant Video і Google V...

Інтернет / Бізнес WikiLeaks / Вашінгтон / Збирати дані / Марганцеві руди / Новини / Об'єкти / Посли / ПриватБанк / Промисловість / Рапорт / Ресурси / США / Україна /