Найпопулярніші слова Рунета: “жара”, “аватар” і “смог”.


Слова “жара”, “смог” і “аватар” російські користувачі глобальної павутини визнали найбільш популярними в році, що минає.
Підбито підсумки щорічного конкурсу “Слово року”, який проводиться на пізнавальному порталі “Имхонет”. У десятку найбільш уживаних рунетчиками слів потрапили також “огнеборцы””, “морозы”, “сити-менеджер”, “Речник” і “Распадская”.

“Відразу стає ясно, що спека і пожежі стали одним з головних, якщо не головним, переживанням року”, – зазначив директор Інституту лінгвістики РДГУ, член Експертної ради конкурсу Максим Кронгауз.

У ході голосування визначилися і “вираження року”, найбільше росіянам запам’яталися такі словосполучення, як “аномальная жара”, “энергосберегающие лампочки”, “Танцующий мост”, “исландский пепел” и “Кремниевая долина”.

А в номінації “Словотворчість” кращими лінгвістичними винаходами мешканців Рунета були визнані слова “сдербанк” – банк, що витягує багато грошей, і “ай-поц” – шанувальник техніки Apple.

З’ясувалося також, що в Рунеті популярністю користуються забавні слівця, такі як “лыбік” – заміна англійському “смайлику”, “блогоблудие” і “аськоголизм”.

Учасники голосування впевнені – за його результатами можна відновити картину життя в 2010 році: тріумфальний хід фільму “Аватар”, звільнення Лужкова з посади мера, виверження вулкана з красивою, але невимовною назвою і багато іншого “.

У цьому році, як і в минулому, частка слів, що позначають негативні явища, становить більшість – 47%, зауважив член експертної ради конкурсу, провідний співробітник Інституту мовознавства РАН Олександр Василевич, вказавши і на ще одне цікаве спостереження. У 2009-му заклопотаність викликала економіка (слова “девальвация”, “отсрочка по кредитам”, “антикризисный”, “вторая волна кризиса”), а в 2010-му слово “кризис” начисто зникло з відповідей, поступившись місцем природним катаклізмам.

Крім того, у минулому році, на думку експерта, було більше креативних слів: “На думку спадає відома думка, що народ більше і оригінальніше жартує тоді, коли погано живеться”, – припустив Василевич.

Конкурс “Слово року” дуже популярний в США, Франції, Німеччини, Японії. У Росії він проводиться вже четвертий рік, у минулому році він вперше пройшов публічно: запропонувати варіанти слів і взяти участь в обговоренні можуть всі бажаючі, а не тільки вузьке експертне співтовариство, як раніше. До речі, “слово року” вже обрано і в США. Це – “спилкам” (spillcam) – камера, яку компанія BP встановила на дні Мексиканської затоки для того, щоб відстежувати витік нафти на своїй платформі, передає ИТАР-ТАСС.

Вести.ру

Рекомендую:

Samsung оголосив переможців українського конкурсу ... Творці шести кращих програм отримають грошові призи на загальну суму $ 10 тис. 17 листопада 2011 року - Компанія «Samsung Electronics Україна» огол...
“Яндекс” визнав передруком чверть нови... Компанія "Яндекс" визнала 25 відсотків новинних повідомлень в Рунеті передруком - текстовими копіями новин з інших ресурсів. При цьому посилання на дж...