Нічне побоїще в парламенті між Партією регіонів і БЮТ. Фото. Відео.

Нічне побоїще в парламенті між Партією регіонів і БЮТБлокування трибуни Верховної Ради, яке влаштувала в четвер фракція БЮТ, завершилося кривавим побоїщем.

Увесь день президія парламенту була заблокована БЮТівцями, які вимагали зняти підписку про невиїзд з Юлії Тимошенко, проти якої напередодні було порушено кримінальну справу.

Все починалося за буденною парламентської практикою – близько трьох десятків депутатів Тимошенко зайняли місце в президії, унеможливлюючи відкриття сесії спікером.

Вони вивісили у сесійній залі плакати з написами: “Руки геть від Тимошенко!” та “Припинити політичні репресії!”.

Власне, за таким принципом самі регіонали, коли перебували в опозиції, неодноразово і багатоденно блокували парламент.

Протягом всього дня Верховна Рада так і не запрацювала.

Депутати від БЮТ оголосили, що ночуватимуть в парламенті з тим, щоб в п’ятницю продовжити блокування.

Але починаючи з 17 години до Верховної Ради стали зїжджатися регіонали. Їх було аномально багато. Приїхав навіть брат першого віце-премєра Сергій Клюєв та перебіжчик Давид Жванія, що зявляються під куполом вкрай рідко.

Поганим знаком стала поява депутата-сумісника Дмитра Саламатіна, який під час ратифікації харківських угод зламав носа нашоукраїнцю Карпуку, а, вже працюючи керівником “Укрспецекспорту”, побив стільцем одного зі своїх опонентів.

Близько 19 години в парламенті почало гаснути світло. І тоді до сесійної зали зайшло близько 40 регіоналів. Дехто з них був без піджаків у сорочках, що вказувало на подальний розвиток подій.

Члени Партії регіонів спеціально дочекалися закінчення робочого дня, коли у парламенті майже не залишилося журналістів.

У полутемряві зав’язалася величезна бійка. За словами свідків, цього разу з боку регіоналів у хід пішли стільці. В результаті вони виштовхнули БЮТівців з президії та розблокували парламент.

З окривавленою головою очікувати на приїзд “швидкої” вийшов на вулицю Михайло Волинець. Він розповів, що його вдарили стільцем по голові, а від ударів по обличчю в депутата була розбита щелепа.

Інший БЮТівець Володимир Бондаренко продемонстрував гематому на правій руці.

“Мене виштовхував з президії “регіонал” Волков, а Геллер намагався вдарити. Травму руки я отримав після удару стільцем, який наніс Саламатін”, – сказав він.

Наступна швидка приїхала за БЮТівцем Василем Кравчуком. Його лікарі винесли з Верховної Ради на носилках.

Депутат постійно тримав руку притиснутою до голови. За словами його колег по блоку Тимошенко, Кравчук отримав травму в ході бійки з депутатами від Партії регіонів.

Ще одна швидка приїхала за Юрієм Гнаткевичем, якого також винесли зі стін парламенту на носилках.

За словами колег, після декількох ударів по голові у Гнаткевича струс мозку, а також підвищений тиск 280 на 130.

Те, що відбувалося в парламенті, описав журналістам Степан Курпіль:
Степан Курпіль: “Вони (регіонали) виламали двері та почали все бити, трощити. У них були якісь залізні предмети, я не знаю, як вони ті двері виламали. Постраждав Бондаренко – очевидно, йому поламали руку. Волинцю пробили голову – у нього чи струс мозку, чи ще серйозніше. Василя Кравчука двоє тримали за руки, а один бив. Ще кількох людей побили просто по-звірячому. З налитими кров’ю очима амбали під два метри. Це не депутати, це просто бандити. Там був особливо активний Царьов”.

Натомість сам Царьов звинуватив БЮТівців у театральності. Олег Царьов: “Політики повинні створювати шоу. Санітари, швидка допомога – це все достатньо ефектно виглядає. Думаю, з точки зору шоу БЮТівці роблять все правильно”.

Українська правда

Рекомендую:

Україна: пристрасті мовні! Президент України запевнив журналістів, що проблем з російською мовою в країні не існує! Україна має намір і далі впроваджувати європейські стандар...
Після побоїща Янукович попросив депутатів бути тол... Президент Віктор Янукович закликає депутатів бути толерантними один до одного. Про це заявив представник президента у парламенті Юрій Мірошніченко ...