Що таке офшори, офшори в сучасному бізнесі!


Офшори в сучасному бізнесіЩо таке офшори — це означає «відірвані від берега». Звісно у відриві від юридичних і бюрократичних берегів існують своєрідні острівці благополуччя, надаються вони іноземним компаніям, «які йдуть в офшори», найбільш вигідну економічне середовище. Офшори привабливі для багатьох компаній — всупереч поширеній думці, не тільки для тих, хто займається «відмиванням брудних грошей». Зниження податкового тягаря, спрощення зовнішньоторговельних операцій, вільний доступ до засобів з будь-якої точки світу — все це надають бізнесменові сучасні офшори.

Під словом «офшори» прийнято розуміти юрисдикції (держави, регіони, міста тощо), що дозволяють реєструвати на своїй території компанії і відповідають наступним вимогам: відсутність оподаткування або низькі податкові ставки, знижені вимоги до фінансової звітності і можливість анонімного розпорядження коштами. Зрозуміло, компанії-офшори не можуть вести комерційну діяльність на території країни або регіону, в якому вони зареєстровані. Крім того, всупереч поширеній думці, далеко не всі офшори автоматично надають власнику офшорної компанії громадянство або посвідку на проживання в даній країні: подібні питання вирішуються по-різному, в залежності від юрисдикції.

Офшори, це зниження податків, вільний доступ до фінансів.

Як правило, реєстрація компанії в офшорі стає економічно виправданою після того, як обсяг внутрішніх податків, виплачуваних фірмою, перевищить 10 тисяч доларів. За певних умов офшори стають особливо привабливими для підприємців — особливо в тому випадку, якщо власнику компанії життєво необхідно мати швидкий доступ до коштів у будь-якій точці світу. Як правило, традиційні юрисдикції, реєструючі офшори — Сейшели, Беліз, Співдружність Багамських островів та інші подібні країни, — відрізняються і високим рівнем стабільності і можливостями анонімного доступу до рахунків (ім’я власника не заноситься до офіційного реєстру компаній), та відсутністю вимог до фінансової звітності. Податки такі компанії-офшори також не платять, обмежуючись лише фіксованими щорічними виплатами.

У той же час, необхідно пам’ятати, що офшори на Сейшельських або Багамських островах не дуже підходять для ведення серйозної зовнішньоекономічної діяльності. Подібні офшори часто зустрічають упередження з боку ділових партнерів, а фінансові установи економічно розвинених країн істотно обмежують діяльність компаній, зареєстрованних в «чорних» податкових зонах. Так, Центробанк РФ склав список, в якому всі офшори розділені на три категорії — і якщо офшори, що входять в першу групу (а серед них такі країни, як Кіпр, Швейцарія, Люксембург), не зазнала ніякої дискримінації, то всі фінансові операції, що проводяться банками з компаніями другої і третьої груп, вимагають, відповідно, 50 і 100% резервування.

Офшори в сучасному бізнесі

Офшори у зовнішньоекономічній діяльності

Компанії, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність, також зацікавлені в офшорній діяльності. Оптимізація податків, спрощення документообігу, гарантована стабільність і невтручання корумпованих чиновників в комерційні процеси — все це забезпечують офшори. Власне, назва «офшори» до таких юрисдикцій застосовують не завжди — кажучи офіційною мовою, це швидше «зони зі сприятливим податковим кліматом». Тим не менш, з усіх базових ознак це все-таки офшори.

Вільними від податків подібні офшори назвати не можна — так, наприклад, Кіпр, до 2002 мав репутацію «податкового раю», тепер збирає 10% з прибутку кожної іноземноої компанії і збирається збільшувати ставки з ПДВ. Не йде також мови і про свободу від звітності — більшість юрисдикцій, які представляють «білі» офшори, вимагають від компанії фінансові дані із щорічним аудитом. Питання вибору юрисдикції для «білого» офшору набагато більш тонкий: тут необхідно враховувати і наявність договорів про уникнення подвійного оподаткування з країнами, які представляють ваші потенційні партнери, і відсутність даної юрисдикції в «чорних списках» офшорів, і багато іншого. Як правило, агенства, за посередництва яких реєструються компанії-офшори, мають у своєму розпорядженні вичерпну інформацію на цей рахунок і надають всебічну допомогу в цих питаннях. Кіпр і Мальта, Гонконг і Люксембург, Швейцарія та Сінгапур — всі ці держави, ще порівняно недавно славилися як «чорні» офшори, стали свого роду Меккою сучасного бізнесу, що зазнає сильну потребу в надійних та оперативних ділових майданчиках.

Похожі записи:

Гонолулу недвижимость — как найти лучшие предложения?... Гонолулу является столицей на острове Оаху, который является одним из Гавайских островов. Это очень популярное место отд...
Грамотна реклама як запорука успішного бізнесу.... Найважливішим періодом сформування власного бізнесу є розробка бізнес-плану. Не забувати про нього потрібно ще й тому, щ...
Астор — легкость и качество учета, и работы склада.... В современной конкурентной среде рынка услуг важно правильно выбрать именно ту фирму, которая способна подтвердить свои ...
Преимущества рекламы на транспорте.... Новые творческие и инновационные идеи , которые используются в рекламном бизнесе, есть тем продуктом который приводит кл...