WikiLeaks розповів про план НАТО із захисту країн Балтії від Росії.


WikiLeaks розповів про план НАТО із захисту країн Балтії від РосіїНАТО на початку 2010 року розробив план по захисту Естонії, Латвії та Литви від агресії з боку Росії. Про існування секретного плану йдеться в документах, що опинилися в розпорядженні WikiLeaks, пише у вівторок, 7 грудня, британська газета The Guardian.

Рішення про розробку плану захисту країн Балтії у разі агресії з боку Росії було прийнято командуванням НАТО за наполяганням США та Німеччини. У повідомленні за підписом держсекретаря США Хілларі Клінтон, що опинилося у розпорядженні WikiLeaks, говориться, що цей план стане початком найбільшого після «холодної війни» перегляду стратегії НАТО в Європі.

План, пише британська газета, передбачає, що НАТО розробляє нову схему оборони для регіону, до якого увійдуть країни Балтії та Польща. Оборонна схема, що отримала кодову назву Eagle Guardian — «Орел-захисник», припускає, що в бойових діях, у випадку агресії з боку Росії, будуть задіяні дев’ять дивізій НАТО — американські, німецькі, британські та польські. У північні польські та німецькі порти планується відправити військові кораблі США і Великобританії.

Перші навчання з нової оборонної схеми для регіону, яка включає в себе Польщу та країни Балтії, НАТО збирається провести на початку 2011 року, говориться в документах, що потрапили в розпорядження WikiLeaks.

НАТО, повідомляє The Guardian, також провело паралельні переговори з Польщею, в ході яких запропонувало ряд заходів, спрямованих на захист від загрози з боку Росії. Йдеться, зокрема, про розміщення підрозділів військово-морських сил у Гданську і Гдині, а також переведення військово-транспортних літаків C-130 Hercules до Польщі з авіабаз у Німеччині. Крім того, в Польщі пропонувалося розмістити ескадрилью винищувачів F-16.

Голова Держдепартаменту США та інші високопоставлені офіційні особи в листуванні, що стосується плану оборони країн Балтії, неодноразово підкреслюють необхідність дотримання суворої секретності. Розкриття інформації про новий оборонний план, цитує The Guardian одне з повідомлень, переданих по дипломатичних каналах, «призведе до небажаного загострення відносин Росії і НАТО».

Лента.ру

Похожі записи:

Почалися відвантаження двохекранного планшета Kno на базі ОС... Відвантаження двохекранних планшетів Kno на базі модифікованої ОС Linux почалася 21 грудня. Про це пише блог Electronist...
У Росії представили нетбуки на відкритій платформі Intel.... У Росії були офіційно представлені нетбуки на платформі MeeGo, повідомляється в прес-релізі компанії Intel, що надійшов ...
Найдорожчих високотехнологічних компаній світу.... Google вибув з трійки найдорожчих високотехнологічних компаній світу. В кінці січня 2011 американська компанія IBM об...
WikiLeaks: 12 фактів про Росію У матеріалах, опублікованих сайтом WikiLeaks, міститься значна кількість згадок про Росію. Російська служба «Голосу Ам...