07.12.2010 - orbk.net

WikiLeaks розповів про план НАТО із захисту країн Балтії від Росії.

Поділитися:

WikiLeaks розповів про план НАТО із захисту країн Балтії від РосіїНАТО на початку 2010 року розробив план по захисту Естонії, Латвії та Литви від агресії з боку Росії. Про існування секретного плану йдеться в документах, що опинилися в розпорядженні WikiLeaks, пише у вівторок, 7 грудня, британська газета The Guardian.

Рішення про розробку плану захисту країн Балтії у разі агресії з боку Росії було прийнято командуванням НАТО за наполяганням США та Німеччини. У повідомленні за підписом держсекретаря США Хілларі Клінтон, що опинилося у розпорядженні WikiLeaks, говориться, що цей план стане початком найбільшого після «холодної війни» перегляду стратегії НАТО в Європі.

План, пише британська газета, передбачає, що НАТО розробляє нову схему оборони для регіону, до якого увійдуть країни Балтії та Польща. Оборонна схема, що отримала кодову назву Eagle Guardian — «Орел-захисник», припускає, що в бойових діях, у випадку агресії з боку Росії, будуть задіяні дев’ять дивізій НАТО — американські, німецькі, британські та польські. У північні польські та німецькі порти планується відправити військові кораблі США і Великобританії.

Перші навчання з нової оборонної схеми для регіону, яка включає в себе Польщу та країни Балтії, НАТО збирається провести на початку 2011 року, говориться в документах, що потрапили в розпорядження WikiLeaks.

НАТО, повідомляє The Guardian, також провело паралельні переговори з Польщею, в ході яких запропонувало ряд заходів, спрямованих на захист від загрози з боку Росії. Йдеться, зокрема, про розміщення підрозділів військово-морських сил у Гданську і Гдині, а також переведення військово-транспортних літаків C-130 Hercules до Польщі з авіабаз у Німеччині. Крім того, в Польщі пропонувалося розмістити ескадрилью винищувачів F-16.

Голова Держдепартаменту США та інші високопоставлені офіційні особи в листуванні, що стосується плану оборони країн Балтії, неодноразово підкреслюють необхідність дотримання суворої секретності. Розкриття інформації про новий оборонний план, цитує The Guardian одне з повідомлень, переданих по дипломатичних каналах, «призведе до небажаного загострення відносин Росії і НАТО».

Лента.ру

Рекомендую:

WikiLeaks: 13 цитат про Росію. У матеріалах, опублікованих сайтом WikiLeaks, міститься значна кількість згадок про Росію. Наступний нижче текст є дайджестом цитат про Росію в останн...
Time обрав людиною року засновника Facebook.... Засновник найбільшої в світі соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг визнаний "Людиною року-2010" за версією журналу Time. Про це повідомляється в о...

Інтернет / Факти WikiLeaks / Балтія / Естонія / Захист / Латвія / Литва / Навчання / НАТО / Росія / Секретні матеріали / Схема оборони / США /