Правовласники подали до суду на розробників електронних книг PocketBook.

PocketBook Pro 602, фото с сайта digital.ruРосійська компанія “Книга на вимогу” і літературна агенція “ФТМ” оформили позов до українського виробника пристроїв для мобільного читання PocketBook. Про це повідомляється в прес-релізі, що надійшов до редакції “Ленти.Ру”.

Компанія PocketBook звинувачується в порушенні авторських прав. Згідно з позовом, в її пристрої були закачані електронні тексти 79 творів, права на які належать “Книзі на вимогу” і “ФТМ”. У прес-релізі, оформленому позивачами, не уточнюється, про які саме твори йдеться. Моделі PocketBook, в пам’яті яких виявилися захищені авторським правом книги, також не називаються.
За відомостями, наявними в розпорядженні у позивачів, в російські магазини за 2010 рік надійшло не менше 100 тисяч пристроїв PocketBook з “контрафактними виданнями”. Позов до виробника був оформлений на один мільярд рублів. Відповідачем по ньому також виступає мережа магазинів “Ельдорадо“. При цьому позивачі заявляють, що до відповідальності можуть бути притягнуті й інші дистриб’ютори продукції PocketBook.

У той же час офіційний представник PocketBook спростував інформацію про 100 тисяч пристроїв з “нелегальним контентом”, що поступили в магазини в 2010 році. Відповідно до цього джерела, компанія PocketBook не отримувала офіційного повідомлення про подачу позову компанією “Книга на вимогу” і літературним агентством “ФТМ”.

Лента.ру