Що таке Дизайн?


Источник картинки planetragehard.comЩо означає термін «дизайн» тим паче він є запозичений з іншої мови. До введення у нашу мову терміну «дизайн» проектування речей і навколишнього оточення називалося «художнім конструюванням «, а сама теорія створення речей » технічною естетикою «. У перекладі з англійської термін  «дизайн» означає малювання. Під словом дизайн можна розуміти певні похідні поняття, такі як — «дизайнер» художник-конструктор, «дизайн-форма» — зовнішня форма предмету.

Самі ж вчені розглядають термін «дизайн» як діяльність художника-конструктора в області проектування масової промислової продукції та створення на цій основі предметного середовища, цінність кожної речі у двох поняттях — користь та краса.

Якщо заглянути історію то вперше у Німеччині в 1907 році був заснований виробничий союз «Веркбунд», що об’єднував багатьох промисловців, художників, комерсантів , архітекторів. До цього союзу привело те, що без ув’язки економічних і естетичних вимог промислового виробництва перемогти на міжнародному ринку не можливо. Засновник виробничого союзу «Веркбунда» – був архітектор Герман Мутезіус і який залишався до 1914 року президентом цього товариства.

Що до бувшого радянського союзу то питання про створення предметного середовища, яке б відповідало новим ідеалам, та впровадження художньої творчості у виробництво було поставлено в загальнодержавному масштабі вже в 1918 році. При відділі образотворчих мистецтв Наркомосу був організований підвідділ художньої промисловості, а в складі науково-технічного відділу Вищої ради народного господарства була створена художньо-виробнича комісія, куди разом з художниками входили керівні та інженерно-технічні працівники виробництва.

Одним із основних напрямків сучасності в дизайні є дизайн інтер’єру, тобто проектування естетичного вигляду оселі.  Дизайн интерьера в сьогоденні відіграє велику роль в архітектурі і проектуванні внутрішньої ергономіки помешкання і від якого залежить зручність людини в користування жилплощею.

Декілька порад, що до дизайну інтер’єра :

Щоб зробити вашу кімнату оптично просторіше, використовуйте світлі, бліді, холодні тони для стін.

Якщо ви хочете добитися більш теплої атмосфери в приміщенні оселі, вибирайте теплий або більш темний тон.

Візуально знизити стелі можна використовуючи більш темний, тепліший, але менш насичений, в порівнянні зі стінами, тон. Якщо ж стеля вашої оселі вам здається занадто низькою то варто пофарбувати їх в більш світлий, холодний, в порівнянні зі стінами, колір, що дозволить створити візуальне відчуття висоти.

Похожі записи:

Московская «Школа архитектуры и дизайна» !... Хотите, чтобы продвинуть вашу карьеру, воспользоваться новыми возможностями? Застряли в том же положении, ищите обновлен...
Как подобрать мебель для любого офиса?... Мебель не только добавляет эстетику комнаты, но также помогает пользователям поддерживать свою осанку. Именно поэтому ва...
Створено концепт телефона iPhone 6. Грузинський дизайнер Арчіл Вардідзе створив концепт смартфона iPhone 6. Зображення, створені Вардідзе, опублікував...
Какой купить ноутбук… Много людей задаёт себе вопрос какой купить ноутбук, где купить, какая марка ноутбуков лучше. Тут сложно. что либо сказа...