19 березня Землі загрожує катастрофа.

Місяць 19 березня підійде до Землі на саму близьку відстаньМісяць 19 березня підійде до Землі на саму близьку відстань, починаючи з 1992 року. В черговий місячний перигей, або, як його напівжартома називають учені, “суперлуніе”, супутник наблизиться до Землі на відстань 356,5 тис. кілометрів. За твердженням ряду вчених, це подія, яку астрофізики і фотографи чекали аж 19 років, загрожує світу природними катастрофами.

Як пише видання Daily Mail, напередодні місячного перигея-2011 Інтернет наповнили тривожні прогнози вчених про те, що “суперлуніе” може викликати серйозні зміни земного клімату. Це, у свою чергу, спричинить за собою землетруси і вулканічну активність по всьому світу.

Попередні фази максимального зближення нашої планети і її космічного супутника відбувалися в 1955, 1974, 1992 і 2005 роках. Саме в ці роки метеорологи фіксували екстремальні погодні умови, які потягли за собою низку масштабних природних лих. Так, потужний цунамі, який забрав життя тисяч людей в Індонезії, відбувся всього за два тижні до перигея в січні 2005 року. А під час святкування католицького Різдва в 1974 р. Циклон Трейсі спустошив австралійське місто Дарвін.

Більш того, критичні наближення Місяця позначаються на земному кліматі не тільки в дні, коли супутник досягає перигея, найближчої до Землі точки місячної орбіти, але і в наступні за цим роки. Наприклад, на думку завідувача лабораторії в Гідрометцентрі РФ Миколи Сидоренково, аномальна спека, зафіксована минулого літа в європейській частині Росії – це прояв циклічних коливань земної атмосфери. Циклічність температурних аномалій, за твердженням вченого, укладається в певну послідовність місячного циклу припливів, а також в циклічні зміни відстані від Місяця і Землі – проходження супутника через точки перигея і апогею.

Між тим апокаліпсичні очікування поспішають спростувати скептики. Так, на думку Піта Уиллера з Міжнародного центру радіоастрономії, чекати кінця світу поки, що не варто. “Землетруси й виверження вулканів, зрозуміло, будуть, але не частіше, ніж вони зазвичай відбуваються на нашій планеті, – сказав Уїллер. – Просто рівень припливів і відливів буде вище звичайного”.

Уїллеру суперечить австралійський астроном Девід Ренеке. На переконання вченого, любителі конспірології знайдуть можливість зв’язати будь-яке придатне стихійне лихо з потрібною датою і звинуватити “суперлуніе” у черговому катаклізм. “Якщо ви приймете достатньо зусиль, вам вдасться зв’язати будь-яку природну катастрофу з яким завгодно небесним тілом – з кометою, з планетою, з Сонцем”, – заявив Ренеке, нагадавши про недавній “парад планет”, від якого теж чекали катастроф в рамках всієї Сонячної системи.

Вчені-скептики схильні розглядати чергове наближення Місяця до земної поверхні, швидше, як благо для науки. Адже безперервні спостереження за супутником дозволяють дослідникам краще довідатися будову земних надр.

Так, у січні поточного року з’ясувалося, що місячне ядро, подібно земному, має рідку основу. Фахівцям NASA вдалося встановити це завдяки новим методикам, які використовуються при розшифровці сигналів з сейсмічних датчиків, установлених на поверхні Місяця екіпажем американської космічної експедиції Apollo в 1971 році. За даними дослідників, в надрах Місяця криється багатий металом твердий шар радіусом 241 км, обрамлений рідким металевим контуром радіусом у 330 км. Ця інформація проливає світло на таємниці земного ядра, а також еволюції “місячного динамо” – магнітного поля, завдяки якому, як вважають астрофізики, з’явився і сформувався наш супутник.

Утро.ру

Рекомендую:

Біда змінює погляд японців на дружбу і любов.... Про те, як переживають трагедію жителі Японії, в ефірі радіостанції "Вести ФМ" міркував сходознавець Василь Молодяков. "Вести ФМ": Ми спостерігаємо...
Нова версія “Аватара”.... У новому виданні "Аватара" покажуть Землю 2154. У Blu-ray версії "Аватара" Джеймса Кемерона буде приблизно 45 хвилин віддалених з фінальної версі...