Наслідки землетрусу в Японії оцінили в КНДР.


Корейский полуостров. Фото пользователя BotMultichill с сайта wikipedia.orgПівнічнокорейський експерт по тектонічних процесах розповів, що через землетрус, що стався біля берегів Японії 11 березня, КНДР зсунулася на схід на відстань до п’яти сантиметрів. Про це з посиланням на самого фахівця повідомляє агентство «Кіодо».

За словами Кан Джин Сука (Kang Jin Suk), зсув стався через те, що під час землетрусу зрушилася вся тектонічна платформа, на якій розташована країна. Експерт також розповів, що відбулася в Японії катастрофа призвела до низки інших незвичайних явищ в КНДР.

Зокрема, відразу після землетрусу на території Північної Кореї кілька разів змінювався рівень грунтових вод, то перестали бити деякі підземні джерела, а на ряді рибницьких ферм помутніла вода.

Описуючи ситуацію в КНДР, північнокорейський фахівець не пояснив, чи завдав землетрус який-небудь вплив на Південну Корею, яка розташовується в південній частині Корейського півострова. Між тим 18 березня агентство «Ренхап» повідомляло, що, відповідно до вимірів південнокорейських фахівців, Корейський півострів зсунувся на схід на відстань від одного до п’яти сантиметрів.

Епіцентр землетрусу магнітудою 9 розташовувався в 130 кілометрах на схід від берегів японського острова Хонсю. Підземні поштовхи викликали потужне цунамі, висота якого місцями досягала десяти метрів. У результаті самого землетрусу і викликаних ним хвиль в Японії загинули і пропали безвісти понад 27 тисяч осіб. Крім того, вкрай небезпечна аварійна ситуація виникла на атомній електростанції «Фукусіма-1″.

Раніше, коментуючи наслідки катастрофи, в Національному інституті геофізики і вулканології Італії розповіли, що землетрус вплинув на всю земну кулю. Зокрема, з’ясувалося, що в результаті тектонічних процесів майже на десять сантиметрів зрушилася земна вісь.

Лента.ру

Похожі записи:

Головні події світу 19 березня 2011. Сьогодні вже наближується до кінця 19 березня, але пророкованого апокаліпсису чомусь не відчувається від того, що Місяць...
Страховий збиток в Японії складе $ 30 мільярдів.... Обсяг страхових виплат для покриття збитків, завданих Японії п'ятим за силою землетрусом в історії планети і катастрофіч...
Попелястий уїк-енд — Європа оговтується після вивержен... Виверження вулкана під льодовиком з невимовною назвою Ейяфьятлайокудль завдало неоціненної шкоди всій транспортній систе...
На японській АЕС «Фукусіма-1» відмовила система ох... На японській АЕС "Фукусіма-1" відмовила система охолодження другого реактора. Про це повідомляє Jiji. Згідно із заяво...