20.03.2011 - orbk.net

Озонова діра збільшується над Арктичним полюсом.


Озонова діраЄвропейські екологи пообіцяли озоновому шару в Арктиці навесні 2011 року рекордне потоншення, повідомляє ScienceNews.

За даними дослідників, буквально за місяць достатньо великий регіон (15 мільйонів квадратних кілометрів) на околиці Північного полюса втратив майже половину озону. Так, в даний час кількість озону там становить 306 одиниць Добсона (одиниці вимірювання стану озонового шару) при нормальному значенні в 430-380 одиниць.

За словами вчених, така низька концентрація озону обумовлена ​​низькою температурою стратосфери. У якості однієї з причин цього називається велика кількість парникових газів, які затримують випускається землею тепло, зазвичай нагріваючи верхні шари атмосфери.

Дослідники відзначають, що озонова діра — регіон різкого стоншення озонового шару — утворення не постійне, здатне до переміщення. Зокрема, арктична діра цілком може на кілька днів зміститися на південь, дійшовши до широт Італії та Греції.

У цьому випадку люди опиняться під впливом високого рівня ультрафіолетового випромінювання — опік можна буде отримати за 20 хвилин. Вчені, однак, підкреслюють, що рівень випромінювання буде все одно нижчий, ніж у районі екватора.

Лента.ру

Рекомендую:

Екологічна проблема р. Дніпро (Відео)... Забруднення одної з найбільших річок України р.Дніпро, вода цвете. Виликий викид у ріку неочищеніх стічних вод грозить екологічною катастрофою для...
Наше життя і життя наших дітей... Наш світ великий, а проблем ще більше, але з розвитком людини і виробництва, з'явилася одна дуже вагома проблема на яку тільки час від часу звертають ...


Довкілля Європейські екологи / Арктичний полюс / Екологія / Озонова діра / парниковий газ /