Рівень радіації на японській АЕС перевищив норму в тисячу разів.

Рівень радіації на японській АЕС перевищив норму в тисячу разів.Рівень радіації на одному з ядерних реакторів АЕС “Фукусіма -1” в Японії перевищив норму в тисячу разів. Про це в суботу, 12 березня, повідомляє інформаційне агентство “Кіодо” з посиланням на Агентство ядерної та промислової безпеки.

У той же час рівень радіації на зовнішній межі території АЕС перевищив норму у вісім разів. Підвищення рівня радіації відбулося у зв’язку з відключенням охолоджувальної системи всередині АЕС, викликаним потужним землетрусом в Японії 11 березня 2011.

Тим часом громадська телерадіокомпанія NHK з посиланням на службу радіаційної безпеки передала, що загрози здоров’ю тим хто живуть поблизу від АЕС немає.

Проте прем’єр-міністр Японії Наото Кан розпорядився евакуювати всіх людей, що проживають в межах 10-кілометрової зони навколо АЕС.

Генсек уряду країни Юкіо Едано раніше заявляв, що витоку радіації на АЕС не сталося. За його словами, влада Японії тримають ситуацію під контролем.

У суботу, 12 березня, фахівці мають намір почати підбурювання радіоактивного газу, що утворюється в процесі ядерної реакції, із захисної оболонки реактора на АЕС “Фукусіма – 1”. Цю процедуру необхідно провести для зниження тиску всередині реактора.

АЕС “Фукусіма – 1” розташована в 250 кілометрах на північний схід від Токіо і управляється компанією Tokyo Electric Power.

Згідно з останніми даними, представники Tokyo Electric Power заявили, що з ладу вийшли системи охолодження трьох ядерних реакторів інший АЕС, що знаходиться на території префектури Фукусіма. Мова йде про АЕС “Фукусіма – 2”, яка знаходиться в 11,5 кілометра від “Фукусіма – 1”.

На території Японії знаходяться 53 АЕС. Вони забезпечують близько 30 відсотків енергії в державі.

Лента.Ру

Рекомендую:

У Японії оприлюднено статус реакторів АЕС “Ф... У Японії опублікований статус реакторів на атомній електростанції "Фукусіма-1", повідомляє "Кіодо". Станом на вівторок, 15 березня, в результаті земле...
Новий землетрус в Японії. Новий землетрус в Японії стався в районі острова Хонсю. Сила поштовхів склала 6,1 балу. Підземні поштовхи були зафіксовані в 13.53 мск в 157 кілометра...