12.03.2011 - orbk.net

Рівень радіації на японській АЕС перевищив норму в тисячу разів.

Поділитися:

Рівень радіації на японській АЕС перевищив норму в тисячу разів.Рівень радіації на одному з ядерних реакторів АЕС «Фукусіма -1» в Японії перевищив норму в тисячу разів. Про це в суботу, 12 березня, повідомляє інформаційне агентство «Кіодо» з посиланням на Агентство ядерної та промислової безпеки.

У той же час рівень радіації на зовнішній межі території АЕС перевищив норму у вісім разів. Підвищення рівня радіації відбулося у зв’язку з відключенням охолоджувальної системи всередині АЕС, викликаним потужним землетрусом в Японії 11 березня 2011.

Тим часом громадська телерадіокомпанія NHK з посиланням на службу радіаційної безпеки передала, що загрози здоров’ю тим хто живуть поблизу від АЕС немає.

Проте прем’єр-міністр Японії Наото Кан розпорядився евакуювати всіх людей, що проживають в межах 10-кілометрової зони навколо АЕС.

Генсек уряду країни Юкіо Едано раніше заявляв, що витоку радіації на АЕС не сталося. За його словами, влада Японії тримають ситуацію під контролем.

У суботу, 12 березня, фахівці мають намір почати підбурювання радіоактивного газу, що утворюється в процесі ядерної реакції, із захисної оболонки реактора на АЕС «Фукусіма — 1». Цю процедуру необхідно провести для зниження тиску всередині реактора.

АЕС «Фукусіма — 1» розташована в 250 кілометрах на північний схід від Токіо і управляється компанією Tokyo Electric Power.

Згідно з останніми даними, представники Tokyo Electric Power заявили, що з ладу вийшли системи охолодження трьох ядерних реакторів інший АЕС, що знаходиться на території префектури Фукусіма. Мова йде про АЕС «Фукусіма — 2», яка знаходиться в 11,5 кілометра від «Фукусіма — 1».

На території Японії знаходяться 53 АЕС. Вони забезпечують близько 30 відсотків енергії в державі.

Лента.Ру

Рекомендую:

Япония землетрясение, день пятый.... Согласно опросу, Kyodo News, местные органы Японские власти в пострадавших районах не могут связаться с 30.000 жителями.В следствие землетрясения,...
У Японії в наслідок землетрусу оголошено тривогу н... Японія оголосила режим надзвичайної ситуації на АЕС "Онагава", розташованої в префектурі Міяги, що найбільше постраждала в результаті землетрусу і цун...

Факти АЕС / Землетрус / Землетрус и Японії / Підвищення рівня радіації / Рівень радіації / Радіація / Японія землетрус / японські АЕС / японській АЕС /