Японія землетрус та цунамі.


 Кадр японской телекомпании NHK с места событий, переданный CNN 11 березня 2011 о 08:46 за московським часом біля берегів Японії стався землетрус магнітудою не менш 8,9 бала. Епіцентр землетрусу в Японії був розташований 130 кілометрах від узбережжя префектури Міягі. Незабаром на береги Японії обрушилася потужне цунамі, висота хвиль якого в деяких місцях склала десять метрів. Велике затоплення призвело до відключення світла в мільйонах будинків, зупинки ряду АЕС та іншим подіям. Кількість жертв і постраждалих уточнюється після стихійного лиха. Про небезпеку цунамі також попередили на Сахаліні й Курилах. Крім того, небезпека затоплення існує в Індонезії, Папуа — Новій Гвінеї, на Філіппінах, Тайвані, Гаваях, Гуамі і в острівних державах Океанії.

За даними японської поліції, жертвами землетрусу 11 березня стали щонайменше 337 людей. 531 людина числиться в списках зниклих без вісті, більше 600 людей звернулися за медичною допомогою.

Міністр оборони Японії Тосімі Кітадзава заявив, що в постраждалі райони будуть відправлені 300 військових літаків і 40 кораблів. На півночі і північному сході острова Хонсю, поряд з яким були зафіксовані підземні поштовхи, проходить пошуково-рятувальна операція.

Як повідомлялося раніше, на узбережжі Японії були виявлені від 200 до 300 тіл людей, які потонули під час приходу цунамі. Висота хвиль, що послідували за коливаннями грунту, в деяких районах досягала 10 метрів.

Уряд Японії готовий прийняти іноземну допомогу. Землетрус в Японії було визнано найбільш руйнівним в історії країни. Оцінки збитку поки не опубліковані, проте відомо про зруйновані мости і естакади, а також обрушилися будівлі. Припинили роботу промислові підприємства, в Токіо зупинилося метро і була паралізована система швидкісних поїздів. За прогнозами сейсмологів, сильні підземні поштовхи можуть продовжитися протягом найближчого місяця ще в Японії.

Найбільш руйнівним в історії Японії прийнято вважати землетрус 1923 року, відомий як Великий землетрус Канто. Його магнітуда склала 8,3.

Землетрус в Японії по матеріалах — Лента.ру

Похожі записи:

На другому реакторі АЕС «Фукусіма-1» в Японії відм... На другому реакторі АЕС "Фукусіма-1" в Японії після землетрусу відмовила система охолодженням 13 березня. Японскі фахівц...
Біда змінює погляд японців на дружбу і любов.... Про те, як переживають трагедію жителі Японії, в ефірі радіостанції "Вести ФМ" міркував сходознавець Василь Молодяков. ...
Головні події світу 19 березня 2011. Сьогодні вже наближується до кінця 19 березня, але пророкованого апокаліпсису чомусь не відчувається від того, що Місяць...
Япония землетрясение, день пятый.... Согласно опросу, Kyodo News, местные органы Японские власти в пострадавших районах не могут связаться с 30.000 жителями....