Землетрус в Японії зрушив земну вісь.

вісь Землі зрушилася майже на 10 сантиметрівЗемлетрус в Японії зрушив земну вісь. У результаті землетрусу, що стався в Японії 11 березня, вісь Землі зрушилася майже на 10 сантиметрів, за словами експертів Національного інституту геофізики і вулканології Італії.

За словами фахівців, вплив підземних поштовхів на вісь обертання Землі було більш істотним, ніж у результаті землетрусу на Суматрі 2004 року, яке призвело до зсуву осі на 6 сантиметрів. Чилійський землетрус 2010 року, як заявили тоді фахівці з американської Лабораторії реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory — JPL), змістив земну вісь на 8 сантиметрів, що призвело до скорочення земних діб на 1,26 мікросекунди.

Магнітуда землетрусу, епіцентр якого розташовувався в 130 кілометрах від узбережжя острова Хонсю, склала 8,9. Підземні поштовхи спровокували цунамі з висотою хвиль до десяти метрів. Землетрус визнано найбільш руйнівним в сучасній історії Японії. Кількість жертв стихійного лиха вже перевищило 300 осіб, і може, за оцінками експертів, скласти близько тисячі чоловік.

Лента.Ру

Похожі записи:

2013 рік — Нібіру все ж прилетить.... У 2013 році Земля зіткнеться з "планетою диявола" - "Жовта газета № 44" 14 лютого 2013 магнітні полюси Землі зміняться....
Землетрус в Японії викликав дефіцит комплектуючих до електро... Землетрус в Японії може призвести до дефіциту комплектуючих для обчислювальної техніки, телефонів, побутової техніки тощ...