30.09.2011 - orbk.net

Авторські права: як захистити першість.


Автори і винахідники аж ніяк не застраховані від образливої ​​процедури доказування свого авторства. Автор випадково розповів своєму колезі чи товаришу про свої ідеї в курилці або за обідом, а через деякий час пізнається, що колега чи товариш видав ідею за свою. При цьому він знаходить і популярність та гроші, а ви, природно, не отримуєте навіть спасибі. Як же убезпечити себе від таких напастей і які докази будуть мати силу при доведенні свого авторства? Найбільш важливе — надати якомога більше доказів які зможуть довести адвокати Львів.

Право поділяє право авторське та патентне право. Право авторське здійснює протекцію авторів творів в галузі мистецтва, а патентне оберігає права винахідників.

Звичайно, рукописи та інші документи — відмінний доказ авторства та процесу створення твору, але далеко не завжди на рукописах проставлена ​​дата або підпис автора, а аналогічні матеріали можуть бути і у протилежної сторони.

Якщо ви даєте комусь авторські матеріали, то краще всього зробити це за допомогою пошти, а можна і звернутися до нотаріусу. Тому що при відправленні поштою на конверті обов’язково ставиться поштовий відбиток з датою відправлення листа. Потім довести, що в конверт були вкладені саме ті папери, які ви стверджуєте, можна склавши опис вкладених документів. Лист з описом вкладення стає вже цінним. Для ще більшої упевненості надсилайте такий лист з повідомленням. Все це, звичайно ж, буде переконливою доказовою базою для підтвердження вашого авторського першості.

Якщо ви звернетеся до нотаріуса, то він, звичайно ж, фіксує датування пред’явлення документів. Нотаріус може і взяти на відповідальне зберігання паперу, але так як в нотаріальних конторах і так зберігається велика кількість документів, нотаріуси з великим небажанням погоджуються зберігати додаткові папери, тому такий спосіб не особливо поширений.

Найбільш правильне рішення все ж — зареєструвати своє авторство офіційно в уповноваженої на те організації. Реєстрація там не коштує великих грошей, сплачується лише держмито. При такому розкладі вже нікому не вдасться в майбутньому присвоїти авторство на ваші твори і користуватися плодами вашої творчості зможете тільки ви.

Рекомендую:

Оформление документа «Доверенность» в программе 1С... Данный документ предназначен для учета выданных организацией – пользователем программы 1С Бухгалтерия 7.7  доверенностей. Документ имеет следующие рек...
Кредит под залог квартиры Какие не правельные действия могут быть допущены при получении кредита под залог квартиры? Часто при оформлении или попытки оформления кредита люди...


Бізнес авторство / авторські матеріали / авторське право / доказ / Документ / лист з повідомленням / нотариус / патентне право / права винахідників /