Неповернення кредиту при іпотеці.

Багато позичальників по іпотечних кредитах виявилися не в силах далі гасити кредит. Посилює становище, якщо забезпеченням по іпотечному кредиту є єдина квартира. З такою колотнечі за статистикою в Росії зіткнулося 10% боржників за іпотечним кредитом. Як вирішити проблему з боргом і при цьому не опинитися на вулиці?

Не варто впадати у відчай в цьому випадку, а краще відразу сповістити про сформовану ситуацію банк. Банку абсолютно не потрібні судові слухання і проблеми з реалізацією квартири, для повернення своїх грошей. Тому у всіх критичних положеннях банки намагаються йти назустріч клієнту.

Якщо ви знаєте, що грошові проблеми вам в найближчому часі не вирішити і заплатити банку ви не в силах за кредит, варіант тільки один — житло продати, повернути банку борг і шукати квартиру дешевше. Але на практиці виконати це буває досить складно. Непросто продати квартиру, що знаходиться в заставі в банку, і банк не віддасть її із застави, поки не буде виплачений борг, а борг ви якраз думали погасити з продажу квартири. Утворюється замкнуте коло.

Але надія все ж є і зараз уряд Росії розглядає законопроект «Про банкрутство» щодо фізичних осіб, який зможе вирішити проблеми позичальників. Щодо юридичних осіб цей закон вже діє. Коли фізична особа заборгувало більше 10 тисяч рублів і не заплатила за три місяці, то буде визнано банкрутом. Прийняття такого закону націлене на допомогу громадянам, що зіткнулися з труднощами в погашенні іпотечного кредиту, і має допомогти людям не залишитися на вулиці. Процедура банкрутства дозволить боржнику реструктурувати свою заборгованість і також дає можливість розплатитися за боргами іншим майном, яке у нього є. Створюється шанс списання частини боргу з плином часу і позичальник позбудеться статусу \ «довічний боржник \».

Тут виникають і занепокоєння банків, пов’язані з прийняттям закону «Про банкрутство фізичних осіб». Банки-кредитори чекають зростання числа неповернень за наданий кредит. Але зазвичай, всі ризики пов’язані з неповерненнями, банк вже спочатку заклав у процентні ставки. Заганяти боржника в боргову яму величезними відсотками банкам прибутковіше, ніж шукати шляхи вирішення проблеми.

Похожі записи:

Кому нужна недвижимость в ипотеку ?... Ипотечное кредитование за рубежом считается нормой. Вслед за тем создано очень много муниципальных и фондовых программ, ...
Плюсы и минусы ломбардов. Большинство из нас прекрасно знают, что такое ломбард, и что они делают. Если кто-то нуждается в значительной сумме, то ...