13.09.2011 - orbk.net

Неповернення кредиту при іпотеці.


Багато позичальників по іпотечних кредитах виявилися не в силах далі гасити кредит. Посилює становище, якщо забезпеченням по іпотечному кредиту є єдина квартира. З такою колотнечі за статистикою в Росії зіткнулося 10% боржників за іпотечним кредитом. Як вирішити проблему з боргом і при цьому не опинитися на вулиці?

Не варто впадати у відчай в цьому випадку, а краще відразу сповістити про сформовану ситуацію банк. Банку абсолютно не потрібні судові слухання і проблеми з реалізацією квартири, для повернення своїх грошей. Тому у всіх критичних положеннях банки намагаються йти назустріч клієнту.

Якщо ви знаєте, що грошові проблеми вам в найближчому часі не вирішити і заплатити банку ви не в силах за кредит, варіант тільки один — житло продати, повернути банку борг і шукати квартиру дешевше. Але на практиці виконати це буває досить складно. Непросто продати квартиру, що знаходиться в заставі в банку, і банк не віддасть її із застави, поки не буде виплачений борг, а борг ви якраз думали погасити з продажу квартири. Утворюється замкнуте коло.

Але надія все ж є і зараз уряд Росії розглядає законопроект «Про банкрутство» щодо фізичних осіб, який зможе вирішити проблеми позичальників. Щодо юридичних осіб цей закон вже діє. Коли фізична особа заборгувало більше 10 тисяч рублів і не заплатила за три місяці, то буде визнано банкрутом. Прийняття такого закону націлене на допомогу громадянам, що зіткнулися з труднощами в погашенні іпотечного кредиту, і має допомогти людям не залишитися на вулиці. Процедура банкрутства дозволить боржнику реструктурувати свою заборгованість і також дає можливість розплатитися за боргами іншим майном, яке у нього є. Створюється шанс списання частини боргу з плином часу і позичальник позбудеться статусу \ «довічний боржник \».

Тут виникають і занепокоєння банків, пов’язані з прийняттям закону «Про банкрутство фізичних осіб». Банки-кредитори чекають зростання числа неповернень за наданий кредит. Але зазвичай, всі ризики пов’язані з неповерненнями, банк вже спочатку заклав у процентні ставки. Заганяти боржника в боргову яму величезними відсотками банкам прибутковіше, ніж шукати шляхи вирішення проблеми.

Рекомендую:

Переваги оренди квартири подобово.... Якщо розглядається вибір між заселенням в готель і заселенням в квартиру, то приїжджі, в своїй більшості, виберуть перше, вважаючи це менш ризикованим...
Початок ремонтно-будівельних робіт.... Одна з найбільш принципових галузей у розвитку країни, регіону, сім'ї та людини є будівництво і ремонт. Тут ви можете відшукати все: математику, еконо...


Бізнес / Жилплоща Банк / Банки-кредитори / банкрутство фізичних осіб / гасити кредит / дешевше / житло продати / заплатити банку / Квартири / Кредит / повернути банку борг /