19.10.2011 - orbk.net

У Коломийському дитячому інтернаті запрацювала гончарна майстерня.


Гончарна майстерня, яка віднедавна почала працювати на базі Коломийського дитячого будинку-інтернату, це черговий соціальний проект який запровадила благодійна організація “Українська благодійницька мережа”. Як і під час свого попереднього проекту (облаштування свічкової майстерні в Снятинському будинку-інтернаті для дітей з особливими потребами) організація дотримується принципу, за яким дітям надається не допомога у вигляді речей, подарунків чи їжі, а можливість творчої реалізації, самовираження, зайняття свого часу.

На сьогоднішній день у Коломийському інтернаті перебуває 65 дівчаток. Кожна зі своїм характером і всі з особливими потребами, і на всіх один вихователь з 10 річним стажем роботи, про яку дівчатка жартома і з любов’ю говорять — “вихователька в нас чемна, слухається”.

З одного боку у соціальну плані закладу ніби й нічого не бракує, як по українських мірках — чисті, прибрані кімнати, їжа, медичне обслуговування. А от що стосується дозвілля то тут вже починаються певні нюанси. Іграшки, в кожного своя, але лише в тих “кому можна”, адже діти з розумовою відсталістю не завжди можуть зрозуміти призначення того чи іншого предмета і, щоб потім не “виловлювати іграшки” в санвузлі їх дітям дають лише під наглядом. Ще передбачені – концерти (власними силами) до кожного свята та трудотерапія (прибирання прилеглої території інтернату). Чи не здалося вам, що у цьому переліку чогось бракує?

Як на наш погляд цим дітям в першу чергу не вистачає справи, яка б приносила задоволення і заповнювала вільний час. Адже більшість людей можуть вибирати вид діяльності до своїх вподобань, відвідувати різноманітні гуртки, секції, змінювати роботу чи навіть все життя. А діти з особливими потребами такої можливості не мають. Звісно, їм не доступні всі види діяльності. Але фахівці твердять, що і вони можуть реалізуватись та розвиватись через мистецтво. І воно для дітей-інвалідів стати можливістю почути, побачити, пізнати та відчути все різноманіття навколишнього середовища.

Саме тому Українська благодійницька мережа організувала в Коломийському дитячому будинку-інтернаті гончарну майстерню. Адже гончарство, як вид мистецтва, справляє терапевтичний вплив на психіку дитини з особливими потребами і є доступним для дітей із затримкою розвитку. Тим більше, що глина є безпечним, піддатливим матеріалом, який в руках дитини може стати неповторним витвором мистецтва. І хто знає, можливо саме завдяки цим заняттям, у Коломиї стане на одного гончара більше.

Деталі на сайті Української благодійницької мережі (www.ubm.org.ua)

Для довідки

Коломийський дитячий будинок-інтернат — заклад ІІІ профілю, де проживають вихованки з помірною розумовою відсталістю та відносно збереженими фізичними даними.

Рекомендую:

Діти — сироти. Мене звати Яна, 26 років. Хочу розповісти Вам трошки про дітей сиріт, яким служу, їжджу до них в інтернат. Можливо для когось ця тема є не цікава і не...
Дитячі іграшки. Дитячі іграшки - це , те, що діти в якості подарунка ніколи не будуть засуджувати , і це ті речі завдяки яким батьки можуть керувати своїми дітьми. Є ...


Суспільство Гончарна майстерня / дівчатка / Діти / дитячий будинок-інтернат / допомога / зайняття / Коломийський / медичне обслуговування / Навчання / самовираження / творчої реалізації /