Головний Пояс астероїдів.

Головний Пояс астероїдівЯк відомо, більшість малих планет обертається навколо головного нашого світила — Сонця, якраз між орбіт таких космічних тіл, як Марс і Юпітер, утворюючи при цьому Головний Пояс астероїдів пише — про орбиты астероидов spaceon.ru

Різні невеликі групи астероїдів навіть знайшли свій затишний притулок прямо на орбітах цих славних гостинних планет у районі так званих особливих точок Лагранжа. Для довідки: одна з таких дивних точок зазвичай розташована на 60 градусів попереду, якщо дивитися у напрямку руху планети, а інша така точка розташована симетрично позаду неї. Це, звичайно ж, окремий випадок рішення непростого завдання трьох тіл, в результаті успіху якого виходить суворо рівносторонній трикутник зі сторонами, що дорівнюють відстані даної планети від центральної зірки — Сонця. Варто знати, що рух у районі таких областей дуже стійкий й тому, що знаходяться там об’єкти, цілком собі можуть існувати дуже досить довго.
А ось хто у різних областях так звані малі планети вже не мають можливості зустрічі один з одним і тому так і водять свій шалений танок в отакому вічному протистоянні.
Для астероїдів, от хороводи на орбіті гіганта Юпітера, були придумані різні красиві назви, прямо по Гомеру — Троянці і Греки.
Згодом інші подібні сімейства були виявлені і в інших планет, і тому остаточно всі подібні об’єкти стали називати Троянцями …