12.12.2011 - orbk.net

Кругообіг металів в природі.

Поділитися:

За підрахунками вчених з атмосферними опадами у Світовий океан повертається приблизно 250 тисяч тонн на рік металу, а 100 тис. т розсіюється над континентами, частково потрапляючи у річкові води і озера.

Найважливіше джерело підвищеної кількості свинцю в гідросфері – випадання його з атмосфери. Пил у містах може містити близько 1% металу. Вміст свинцю в дощі і сніг знаходиться від 1,7 мкг / л на територіях, віддалених від індустріальних центрів, до 250-350 мкг / л у великих городах. Надходження свинцю у водойми зі стічними водами промисловості є важливим джерелом цього металу в гідросфері. Біогеохімічний кругообіг свинцю в природі відображає не стільки циклічні, скільки поступальні процеси обміну речовин між організмами і територією їх проживання. Вплив свинцю на компоненти трофічного ланцюга можна продемонструвати величинами зростання концентрації цього металу у воді і морських організмах.
За даними Міжнародної організації охорони здоров’я, нормальний рівень вмісту свинцю в крові коливається в межах 15-40 мкг на 100 мл. Дослідження показали, що тільки 2% населення планети мають значення вище 50 мкг на 100 мл. У той же час, за відомостями Американської педіатричної академії, близько 5% міських дітей у США мають клінічно виражені симптоми отруєння центральної нервової системи солями свинцю, а в Шотландії 17% дітей мають у крові від 50 до 80 мкг на 100 мл свинцю. Допустима концентрація в крові людини свинцю становить 50-100 мкг на 100 мл. Мінімальна концентрація свинцю в крові сучасної людини (0,2 мкг на100 мл) у 100 разів перевищує вміст металу в крові первісної людини.

Рекомендую:

Єкатеринбург прибрав проблему твердих побутових ві... 1 грудня в Єкатеринбурзі запрацював завод по сортуванню твердих побутових відходів. Поки його продуктивність складає всього сто тисяч тонн на рік, але...
У Колорадо знищено 6 тонн контрабандної слонової к... Це було зроблено в рамках операції по боротьбі з вбивством слонів заради їх бивнів. США знищили шість тонн слонової кістки в рамках операції по бороть...

Довкілля Атмосфера / гідросфера / здоров’я / Кругообіг / Метал / нормальний рівень / пил / природа / США / Шотландія /