Збір лікарських рослин на весні.

Збір лікарських рослин можна проводити майже цілий рік з ранньої весни до осені. Є рослини, які краще збирати навесні, так як в них в цей час року найбільше вітамінів і корисних речовин. На весні збирають бруньки, молоде листя, кору дерев і різних чагарників і перші суцвіття.

З середини місяця квітня триває збір молодої кропиви. Кропива багата на вітамін С, його там більше ніж у лимона і за змістом каротину обганяє моркву. З молодої кропиви можна приготувати смачні страви – салати, супи, рагу.

Навесні добре збирати бруньки дерев – берези та хвойних порід. Бруньки сосни характерні багатим вітамінним і мають загальнозміцнюючу дію на організм людини та імунну його систему. У лікувальних цілях використовують які ще не розпустилися бруньки.

Навесні можна також збирати кору дуба, калини у період активного руху соку. Дубову кору і настої з неї використовують як в’яжучий і протизапальний, антимікробний лікувальний засіб при захворюваннях шлунково-кишкового тракту також при хворобах печінки і селезінки, шкірних захворюваннях, запаленнях слизових оболонок, екземі і відмороженнях та жіночих хворобах.

Мати-й-мачуха збирають навесні, так як вона допомагає від кашлю при бронхітах та ларингіті, її заварюють для ополіскування волосся як косметичний засіб, разом з описаної раніше кропивою.

Настої і відвари з листя берези, які використовуються як сечогінний, жовчогінний і відхаркувальний засіб, при захворюваннях нирок, сечового міхура, шлунково-кишкового тракту, при авітамінозі, атеросклерозі, подагрі, клімактеричних неврозах, для виведення з організму шлаків і різних шкідливих речовин.

Навесні заготовляють ще лист і бруньки чорної смородини, вони багаті аскорбіновою кислотою і фітонцидами.

У травні заготовляють ще такі лікарські трави як квіти суниці. Використовуються вони як кровоспинний засіб.

Так багато, ще корисних рослин зростає на лонах матінки природи, головне при вживанні не перестаратися тому, що можуть бути побічні ефекти і збирайте лікарські трави в міру запаси не безрозмірні.