Що таке Вініловий сайдинг?

Вініловий сайдинг — це виготовлені з пластику панелі, що мають товщину близько одного міліметра. Вони повторюють дощате облицювання внахлест. Площина в основному повторює дерево.

Фарбування вінілового сайдинга виконується в масі — додавання фарбника відбувається до процесу формування панелей. Форма панелей трохи відрізняється у різних виробників. Крім того, навіть у серії одного й того ж виробника відзначаються відмінності. Довжина елементів зазвичай коливається від 300 до 400 см, ширина всього від 20 до 25 см. Панелі мають якими обробляєтьс будинок на одному боці невеликого розміру отвори для кріплення саморізами до поверхні стіни, а також замкову частину, що скріпляє панелі один з одною. На другій стороні панелі мають загин, який і виступає в ролі відповідної частини замку. Елементи встановлюють внахлест, верхній замок входить у зачеплення з нижнім виступом. До стіни панелі можна кріпити як саморізами, так і цвяхами.

Облицювання житлових будівель в середині минулого століття переважно здійснювалася дошками. Після їх монтажу, який також здійснювався внахлест, їх обробляли фарбою. У даного методу обробки присутній суттєвий недолік, який полягав в маленькому терміні експлуатації обшивки. Це відбувалося внаслідок зовнішніх впливів природи: сонця, вітру, дощу, в результаті чого фарба втрачала свій колишній колір, розшаровувалася і обсипалася, деревина швидко гнила і формувала різні щілини і тріщини. Щоб зберігати приємну зовнішність будинку, доводилося відносно часто піддавати обшивку перефарбовуванню, ремонту, а іноді і зовсім переробляти обшивку, цю проблему вирішив сайдінг.