Нафта в медицині.

аспиринОднак не тільки народні лікувальні засоби з продуктів нафти відомі в народі. Заслужене визнання лікувальні засоби, вироблені з нафтових інгредієнтів, є і в офіційної медицини. Найбільш знамените лікарський засіб з нафти — це аспірин.

У 1874 році експерти відкрили принцип виготовлення з фенолу саліцилову кислоту, і з тих часів ацетилсаліцилова кислота, або просто аспірин, фаворит в світі лікувальних засобів. Не рахуючи того, з саліцилової кислоти створюють антисептик фенілсаліцілат, застосовуваний для зцілення колітів та інших шлунково-кишкових хвороб, і Парааміносаліцилова кислота, застосовувану у виготовленні препаратів проти туберкульозу.

У 30-ті роки з аніліну, який створюють з нітробензолу, були отримані перші антимікробні препарати — сульфаніламіди: сульфідін, сульфадимезин, стрептоцид. Вони виготовили реальну революцію в лікуванні хвороб, викликаних мікроорганізмами.

Різні похідні нафти вживають в продуктах, допомагає людям звільнитися від алергії, болю, нервозного стресу або інфекційних хвороб. Ефіри й спирти нерідко використовуються для виготовлення ліків.