Гувахаті — Ворота в Північно-Східну Індію.

ГувахатіГувахаті (Guwahati) є найбільшим містом штату Ассам, а також на північному сході Індії. Раніше було відомо як «Праджйотішпура» означає як «місто східного світла«. Він також популярний, як «Місто Східної астрології», «шлюз Північно-Східної Індії». Гувахаті має багато стародавніх храмів індуїстів і отже він відомий як «Місто храмів».

Поширений Гувахаті на території площею 556 км2, він добре пов’язаний залізничним, автомобільним та повітряним транспортом до всіх основних міст Індії. Guwahati знаходитися недалеко міжнародного аеропорту в Borjhar, в 20 км від міста. Він має багато прямих рейсів у великі міста в Індії різними авіакомпаніями. Він має станції індійських залізниць. З  ходять також автобуси до міст в Ассамі і суміжних держав. Є 3 автобусних станцій, Adabari, Paltan базар і ISBT Гувахаті. Усередині міста, мандрівники можуть використовувати міські автобуси і авто рикші.

Існують різні місця туристичного інтересу в Guwahati, туризм особливо славиться своїми Kamakhya, цей Храм розташований на вершині пагорба Nilachal, на відстані 10 км від залізничної станції. Він був побудований царем Коха в 10-му столітті. Є й інші храми. Подорожуючи можна і вибрати річковий круїз по річці Bramhaputra в Гувахаті який є дуже привабливим і захоплюючим. Подивитися можна і Shankardev Kalakshetra, це багатофункціональний культурний комплекс і зберігає культурну спадщину громади і племен країни.

Ассам Державний музей являє собою колекцію найбільш достовірних доісторичних скульптур, картини зі слонової кістки, вироби з дерева, металу та костюми.

Ассам Rajyik музей є прекрасним місцем і у нього є бібліотека, яка містить сценарії та книги, що належать до давнього періоду. Тут же знаходиться одяг, прикраси та зброї, використовувані племенами.

Є багато торгових центрів і мультиплексів в Guwahati для веселощів і розваг. Pubashree торговий центр славиться популярними шовками.

Guwahati планетарій є єдиним планетарієм в Північно-Східному регіоні та центром астрономічних досліджень.

Guwahati зоопарк привертає безліч туристів, який є найбільшим природним зоопарком країни.

Pobitora Національний парк розташований на відстані 40 км від Гувахаті і є домом для великого числа носорогів.