Хокей: перша знаменна перемога радянської збірної.


хокейУ березні тисяча дев’ятсот п’ятдесят четвертого року збірна СРСР з хокею та шайбою вперше у своїй історії стала чемпіоном світу. Ніхто не очікував, що абсолютно недосвідчені новачки з СРСР у фіналі розгромлять досвідчених канадських майстрів. «Кленові листки » виявилися зметені російським ураганом! Так, з першої спроби, російські хокеїсти з дебютантів зробили крок на «золотий» п’єдестал чемпіонату світу.

Датою народження хокею в СРСР вважається 22 грудня 1946. У Ленінграді, Москві, Каунасі Ризі, і Архангельську були перші зіграні матчі першого чемпіонату СРСР хокею з шайбою. Першого квітня тисяча дев’ятсот п’ятьдесят другого року хокейна організація Радянського Союзу вступила в ЛІХГ, яка з 1978 р. називається ІІХФ. У січні тисяча дев’ятсот п’ятьдесят четвертого року радянська дружина провела свій перший в історії міжнародний матч, перемігши у Тампере збірну Фінляндії з рахунком 8:1. Всі російські спортсмени дуже швидко переміщалися по майданчику.

У 1954 році збірна СРСР дебютувала на першості планети з хокею в столиці Швеції Стокгольмі. За визнанням інструкторів нашої збірної Аркадія Чернишова та Володимира Єгорова, навіть вони не припускали такого сенсаційного результату чемпіонату! Вже перші ігри закінчилися перемогою російських спортсменів. 7:1, 5:2, 6:2, 7:0 — з таким рахунком були обіграні команди Норвегії, Фінляндії, ФРН і Чехословаччини. Єдине очко на змаганнях наша команда втратила в грі з господарями турніру — шведами. Канадці розбомбили шведів з рахунком 8:0 і отримали на 1 очко більше команди СРСР. Тому в грі з нами їх цілком влаштовувала нічия і чемпіонський титул був би у них «в кишені «.

Напередодні відповідального матчу за «золото » газетні коментарі були іронічні. Вранці в день матчу організатори навіть почали продавати квитки на додаткову гру за звання чемпіонів Європи СРСР — Швеція, яка повинна була відбутися після поразки Радянського Союзу в поєдинку з канадцями. Однак 16000 вболівальників, які заповнили трибуни стокгольмської льодової арени, стали свідками чудової гри збірної СРСР. Підсумок 7:2, з яким ми обіграли іменитих фаворитів, вразив буквально всіх. У заключному акті була зафіксована історична перемога. Але вам рада якщо ви не впевнены в тому за, що беретися перемог вам не бачити, а набути впевненості може допомогти соционический форум де вирішуються проблеми психології та самооцінки.

Будинки радянських гравців зустріли з справжніми почестями. Їх імена в той час знали всі: воротарі Григорій Мкртчян та Микола Пучков; нападники Олексій Гуришев, Всеволод Бобров, Євген Бабич, Михайло Бичков, Олександр Комаров, Валентин Кузін, Юрій Крилов, Олександр Уваров, Віктор Шувалов і Микола Хлистов; захисники Олександр Виноградов, Дмитро Уколов, Альфред Кучевскій, Павло Жібуртовіч і Генріх Сидоренков.

У тому ж складі через два роки спортсмени завоювали олімпійське «золото» і наша країна стала лідером у світовому хокеї на багато десятиліть.

Похожі записи:

Володимир Кличко проти Семюеля Пітера (відео)... Відео хроніка  бою за звання чемпіона світу у важкій вазі Володимира Кличка vs Семюель Пітера, який відбувся 11.09.2010 ...
Авторитарний відкат на пострадянському просторі.... Життєздатність кожної моделі демократії має свої часові та географічні кордони. Минулий, 2010 рік був відзначений пос...
Теги до запису:, ,