Пролісок — не знищимо ми ці неповторні квіти?

підсніжникиПролісок — не знищимо ми ці неповторні квіти?

9 місяців під землею.

Це багаторічна трав’яниста світлолюбна рослина, яка також любить вологу, росте в лісах і на галявинах. Цвіте у березні — квітні. Ніби з найтоншого фарфору, квітка підсніжника складається з трьох внутрішніх і трьох зовнішніх пелюсток. Внутрішні, вдвічі коротше зовнішніх, мають серцеподібну виїмку і зелену смужку по краю, яка є сигналом для комах — запилювачів.

Звичайно, ранньою весною комах не так вже багато, тому рослини пристосувалися до самозапилення: квітка підсніжника завжди нахилена вниз і при дозріванні пилок потрапить на товкач. Плід — м’ясиста коробочка. Насіння кулясті, чорні, поширюють їх мурашки. Два сизуватих листочка виходять з цибулини разом з бутоном, після цвітіння розростаються, а до червня вони засихають і зникають з трав’яного покриву. Більшу частину року проліски дрімають цибулинами під землею. А восени, коли цибулини прокидаються, вони починають наращувати коріння. Увага: цибулини отруйні і викликають блювоту.

Розмножується пролісок насінням і вегетативно.

У цибулинах квітки містяться алкалоїди нівалін і галантамін, вітаміни групи В, С, гіркі, дубильні речовини, мінеральні сполуки (мікро-та макро-
елементи), тому пролісок використовують як лікарську рослину.

Якби квіти могли говорити.

З кожним роком кількість пролісків у лісах катастрофічно зменшується, тому що їх тисячами зривають, а то й по — варварськи виривають разом з цибулинами для продажу. Чи не знищимо ми ці неповторні квіти?

Пам’ятайте: необхідно чекати цілих 15 років, щоб у природних умовах зацвіли проліски, щоб виросли з насіння.

Закрита квітка підсніжника нагадує краплю. Краплю дощу або сльозинку — залежить від кожного з нас.
Якби проліски могли говорити, можна було б почути про те, як вони задихаються від тисняви в сумках і ящиках, як калічаться їх квітконоси із — за обмотування нитками в букетах, як страждають від спраги, очікуючи, поки змилостивиться який — то перехожий, купити і покладе їх у воду, як останній раз бачать сонце, вмираючи на смітнику …

Хіба такої долі заслуговують ці дивовижні квіти — перші вісники весни?

Tags: , , , ,