30.07.2013 - orbk.net

У США помер перший в історії громадянин світу Гаррі Девіс

Поділитися:

 гражданин мира Гарри ДэвисГолова земної кулі.

Перший в історії людства самопроголошений громадянин світу Гаррі Девіс помер в США 24 липня 2013, не доживши трьох днів до свого 92-го дня народження. Девіс був головним ініціатором випуску паспортів громадянин світу, один з яких він переслав засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, а інший — за кілька днів до смерті — відправив застрягшому у московському «Шереметьєво» Едварду Сноудену.

Майбутній перший громадянин світу народився в американському штаті Мен, в сім’ї Хільди і Мейера Девіс. У 1940 році він закінчив Єпископальну академію в Пенсільванії і вступив до Технологічного інституту Карнегі на театральний факультет, а також почав виступати в бродвейських постановках. Далі в долю Девіса невблаганно втрутилася Друга світова війна. Молодий чоловік був призваний до армії і став пілотом стратегічного бомбардувальника B-17 — ці літаки серед військових отримали прізвисько «Літаюча фортеця».

Про корисність паспортів, які в дар від Девіса отримали нинішні борці з системою Ассанж і Сноуден, також можна судити з різних точок зору. Досить очевидно, що в умовах цинічної дійсності ці документи навряд чи допоможуть їм вислизнути від довгих рук американських спецслужб. З іншого боку, якщо Сноуден за допомогою паспорта WSA зможе нарешті покинути Росію (а подібних прецедентів, судячи з фото на сайті організації, було як мінімум два), то це буде для нього безцінним подарунком. Особливо з урахуванням того, що Еквадор, куди в числі інших країн колишній співробітник ЦРУ сподівається виїхати, офіційно визнає паспорти WSA, тобто з в’їздом у Сноудена проблем бути не повинно.

Лента.ру

Рекомендую:

Японія ЗЕМЛЕТРУС: день сьомий.... Криза на АЕС, жертви, руйнування, допомога світу.Драма Фукусіма: хронологія АЕС у цифрах і фактах TEPCOРівень радіації в районах країни, що пр...
WikiLeaks: 13 цитат про Росію. У матеріалах, опублікованих сайтом WikiLeaks, міститься значна кількість згадок про Росію. Наступний нижче текст є дайджестом цитат про Росію в останн...

Факти WikiLeaks / Ассанж / Документи / Карнегі / пілот / паспорт / Сноуден / США /