У США помер перший в історії громадянин світу Гаррі Девіс

 гражданин мира Гарри ДэвисГолова земної кулі.

Перший в історії людства самопроголошений громадянин світу Гаррі Девіс помер в США 24 липня 2013, не доживши трьох днів до свого 92-го дня народження. Девіс був головним ініціатором випуску паспортів громадянин світу, один з яких він переслав засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, а інший – за кілька днів до смерті – відправив застрягшому у московському “Шереметьєво” Едварду Сноудену.

Майбутній перший громадянин світу народився в американському штаті Мен, в сім’ї Хільди і Мейера Девіс. У 1940 році він закінчив Єпископальну академію в Пенсільванії і вступив до Технологічного інституту Карнегі на театральний факультет, а також почав виступати в бродвейських постановках. Далі в долю Девіса невблаганно втрутилася Друга світова війна. Молодий чоловік був призваний до армії і став пілотом стратегічного бомбардувальника B-17 – ці літаки серед військових отримали прізвисько «Літаюча фортеця».

Про корисність паспортів, які в дар від Девіса отримали нинішні борці з системою Ассанж і Сноуден, також можна судити з різних точок зору. Досить очевидно, що в умовах цинічної дійсності ці документи навряд чи допоможуть їм вислизнути від довгих рук американських спецслужб. З іншого боку, якщо Сноуден за допомогою паспорта WSA зможе нарешті покинути Росію (а подібних прецедентів, судячи з фото на сайті організації, було як мінімум два), то це буде для нього безцінним подарунком. Особливо з урахуванням того, що Еквадор, куди в числі інших країн колишній співробітник ЦРУ сподівається виїхати, офіційно визнає паспорти WSA, тобто з в’їздом у Сноудена проблем бути не повинно.

Лента.ру

Рекомендую:

Передвиборна гонка в США буде складною.... Опитування громадської думки, проведене менш ніж за шість місяців до президентських виборів в США, показав, що і президенту Обамі і його ймовірного оп...
Луценко розповів, що ще не знає Wikileaks.... Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко стверджує, що не розголошував секретну інформацію у розмовах з американськими дипломатами. Про це він ска...