05.04.2014 - orbk.net

Держінспекція з питань праці роз’яснила, як оплачувати відпустку, надану у зв’язку з навчанням у ВНЗ.


Головний державний інспектор з питань праці ТДІзПП у Львівській обл. Сущик А.В. пояснив, як оплачувати відпустку, надану у зв’язку з навчанням у ВНЗ.

Коментар з цього оприводу Вголосу надали у Територіальній держінспекції з питань праці.

За словами держінспектора, нарахування зарплати за час відпустки у зв’язку з навчанням здійснюється відповідно до наказу роботодавця про надання відпустки.

«Мінсоцполітики в листі від 02.01.2013 р. № 2/13/116-13 розповіло про оплату навчальних відпусток та проїзду до навчальних закладів. У документі йдеться, що для одержання додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням працівнику-студенту необхідно надати роботодавцю довідку-виклик навчального закладу на сесію та написати заяву про надання такої відпустки. Нарахування заробітної плати за час відпустки у зв’язку з навчанням здійснюється відповідно до наказу роботодавця про надання відпустки. Виплата цих відпускних здійснюється не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст. 21 Закону «Про відпустки»)», – пояснив Сущик.

При цьому, за його словами, коли працівник під час сесії у вузі, який знаходиться в іншому населеному пункті, захворів, у зв’язку з чим повернувся через тиждень після закінчення навчальної відпустки і надав роботодавцю підтверджує тимчасову непрацездатність документ, засвідчений у встановленому порядку, то вважається, що проїзд до місця знаходження навчального закладу і назад йому повинен бути сплачений у розмірі 50% вартості проїзду.

Оплата проїзду здійснюється згідно з правилами оплати проїзду при відрядженнях.

Автор Сущик А.В.

Рекомендую:

До Верховної Ради внесли законопроект про офіційну... Троє депутатів Верховної Ради - Олександр Єфремов з Партії регіонів, Петро Симоненко з Компартії та Сергій Грінівецкій з блоку Литвина зареєстрували в...
Робота після пологів. Ось ваша дитина вже підросла і ви вже можете повернутися на роботу. Можлива причина такого бажання у жінок. Це і складне матеріальне становище в сім'ї...


Суспільство відрядження / Документ /