«Пет шоп бойз» исторія створення.

Пет шоп бойзЦе привітне й симпатичне двійко музикантів з’явилося на рок-небосхилі блискавкою. Ще вчора нічого не було, а на ранок вони прокинулися вже знаменитими. Буває й таке. Може, то легка вдача юнаків привела їх із собою за ручку? Та ні, не все було як у казці.

Ніл Теннент — засновник групи — познайомився з рок-музикою завдяки своєму фахові. Він тривалий час працював у спеціалізованих музичних часописах, чимало перевів паперу, розповідаючи про життя славетних рок-зірок. Як то кажуть, теоретично був підкований непогано, а от практично…

«Чи маю щось від того, що знаю все про всіх «ідолів»? Чужа слава. Як,.на мене, то цього обмаль. Наче підглядаю за ними у шпаринку. От якби спробувати самому»… Думка була такою спокусливою, що не давала спокійно жити. Ніл просто захворів на музичну сцену. Напевно, щось муляло і його приятелеві Крісу Лоу, який одразу охоче пристав на пропозицію спробувати заспівати разом.
На цьому закінчилася теорія і почалися практичні заняття. Ніл чудово уявляв той іззовні недосяжний світ музичних пристрастей, підкорити який їм заманулося. За блискучими лаштунками рок-сцени ховалися й безнадія, й жах, й пустеля змарнованих у пошуках слави років. І такі долі йому траплялося бачити. «Хотілось подивитися на світ рок-музики тверезими й об’єктивними очима. Це якесь зачароване коло,— розповідає він.— Панки пішли хтознаякими шляхами й зайшли у глухий кут. Була хвиля нового романтизму, а тепер робиться щось незрозуміле. Ринок захопив американський рок. Однак справді талановитих виконавців замало. Спробуйте потрапити до верхівки хіт-парадів, коли там царюють такі, як Мадонна або ж Біллі Ідол».
Хлопців не вабила манера виконання пісень, якою

хизувалася на сцені Мадонна. Їм до вподоби була серйозна літературна обробка пісенних текстів, дбайливе ставлення до слова. Легкі танцювальні ритми мали донести зміст пісень до слухачів, зробити зрозумілими. Ну, а яка ж то музика без почуттів закоханих, без ласкавих і приємних пісень про любов!.. «Пет шоп бойз» — так вони себе охрестили — не уявляли власної творчості без них.

Спочатку виконавці пристали на думку американського рок-композитора й співака Боббі О та записали невеличкий «сінгл» (маленька платівка, на якій вміщено 3-4 композиції) під назвою «Захід та дівчата», котрий з’явився у 1986 році. Несподівано для всіх (і передусім для самих Ніла та Кріса) він посів першу сходинку у таблицях популярності. От і сталося: полягали спати нікому не відомими, а на ранок очі їм відкрила слава. В тому ж році «Пет шоп бойз» записали першу довгограючу платівку «Будь ласка», яка теж потрапила до хіт-парадів. Ії настрій — романтичний, барви — прозорі, немов світло теплого дня. Щоправда, часом виникає враження, що інколи слова легковажні, а почуття музикантів несправжні. Але так можна брати під сумнів будь-яку мелодію — бо ж усе «старе, як сам світ».

І пішло, й поїхало!.. «Пет шоп бойз» випустили другий альбом під назвою «Диско», під «крильцем» якого зібрали більш-менш відомі композиції з першої платівки та майстерно оброблену (в авторській версії) мелодію А. Бейкера «Вночі». Потім — третій, четвертий… І не варто всерйоз вважати, ніби вони справді так страшенно хочуть спати, як це зображено на обкладинці чергового диску. Ні, під музику «Пет шоп бойз» не розпозіхаєшся!

А поки що музиканти багато гастролюють, займаються аранжуванням добре відомих композицій, знімають відеокліпи. Як говорить Теннент, вони намагаються передати слухачам усю силу-силенну своїх вражень. І передають-таки!

Твій Однокласник.