Електроенергія безкоштовною не буває.

электроенергияУ продовж останніх років на території Київської області загрозливого характеру набули крадіжки електричної енергії. У пошуках альтернативних варіантів, нажаль, деякі споживачі вдаються до неправомірних дій — зупинка лічильника, змонтовані дооблікові розетки та пошкодження приладів обліку. Відстежують таких «крадіїв» рейдові бригади ПАТ «Київобленерго» завдяки проведенню періодичних рейдів по всій території області.

Цього разу, крадія електроенергії — чиновника районного масштабу — виявили працівники Фастівського РП. Ця нелегка справа — упіймати порушника на гарячому — вартувала енергетикам чималих зусиль.

5 листопада, під час проведення перевірки схеми обліку споживачів, працівниками Фастівського РП було виявлено несанкціоноване споживання електроенергії в магазині «Міраж», тобто крадіжку. Його власником виявився відомий фастівський підприємець, до того ще й депутат (прізвище не вказується з етичних міркувань). За виявленим фактом було складено акт про порушення та зроблено відповідну фотофіксацію. На місце подій прибув і власник магазину, який поводив себе неадекватно: лаявся та ображав працівників Фастівського РП. Зрозумівши, що грубі вислови не допоможуть, адже факт крадіжки зафіксовано, власник магазину вирвав фотокамеру з рук працівника Київобленерго, кинув її на землю та забрав собі.

В результаті таких протиправних дій, співробітниками Фастівського РП було викликано Поліцію та написано заяву про умисне пошкодження та незаконне відкрите заволодіння майна Товариства.

Крім того, згідно правилами користування електроенергією працівниками РП було припинено електропостачання даного магазину. На підставі складеного акту працівники Компанії обчислили розмір завданих збитків згідно з методикою, затвердженою Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Відновлення електропостачання споживачу, згідно правил користування електричною енергією, відбудеться після усунення порушень і оплати споживачем збитків завданих Компанії та витрат на повторне підключення. У разі відмови споживача відшкодувати збитки ПАТ «Київобленерго» передасть матеріали до суду. Тож, зекономлені таким чином кошти виявляться не такими вже й значними на фоні суми виставленої недооблікованої електричної енергії (згідно методики розрахунку затвердженої профільним міністерством) за порушення. При цьому, довиставлена недооблікована електрична енергія, внаслідок порушення правил для населення можуть сягнути й 50 тисяч гривень і вище, а для юридичних – навіть до 1 мільйона гривень. Ті самі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб якщо вони завдали шкоду у великих розмірах — караються позбавленням волі на строк до 3 років.

Кожен споживач, має зрозуміти, що електроенергія це товар, за який необхідно вчасно і в повному об’ємі сплачувати та нести відповідальність передбачену законодавством у випадку його крадіжки.

Тож, варто задуматися, кожному «любителю» легкої наживи, а чи варті кілька зекономлених гривень цілком можливої втрати свободи? Чи варті вони того, щоб носити на собі тавро крадія чи судимого за розкрадання електроенергії?

Рекомендую:

История СССР. Тирасполь. Электромаш — конвек... Целеустремленно работали штабы и отряды комсомольского «прожектора», объединявшие более тысячи человек24. Ими были проведены рейды по проверке использ...
Починаючому електрикові — рада.... Лагодити електрикові в будинку без допомоги інших є не лише ризикованим, однак і шкідливим для здоров'я заходом, якщо у виконавця відсутні особливі пі...