Жива «корова» чи мертва «топ-модель»?

13 років , потрібно насолоджуватися життям , та от Віці було не до цього. Перша шкільна любов, а на вагах 80 кілограмів. «Корова» , «Гидке каченя» , «Свиня» — як тільки однокласники не називали бідну дівчинку, навіть не підозрюючи, що ці слова вона забере з собою в могилу. Замкнене в собі «гидке каченя» могло лише зі сторони спостерігати , як хлопець, в якого вона закохалася, фліртує з іншими дівчатами, з худими, привабливими дівчатами. Кожен новий сантиметр морально добивав Віку , знущання однокласників з кожним днем росли , як росла відстань між нею і її першим шкільним коханням. Вбита морально , дівчинка хоче довести собі і іншим , що вона не «корова» , не «гидке каченя». Ціль учениці — «супермодель».

Спочатку 10 кілограмів , потім ще 20, згодом цифра понизилася до 50. Віка була задоволена собою, однокласники були вражені, коханий хлопець звернув увагу, та не довго це тривало. Дівчинка, яка ще досі тримала у серці кожне слово, які говорили їй однокласники, відмовилася їсти, вона таяла на очах.

«Спочатку всі охали та ахала від того яка я красива, а тепер вони охають від того, яка я роблюся страшна.» 40 кілограмів, «супермодель» , біль у костях, сліпота. Дівчина усвідомила всю біду своєї «ефективної дієти» та вже було пізно. Замурдрваний організм Вікторії не приймав їжу. Тепер однокласники називали її «живим скелетом» .

Діагноз — анорексія , найбільша мрія — набрати вагу. 35 кілограмів, обезсилена дівчина приймає рішення поїхати з мамою та бабусею в клініку. Вона майже присмерті, та все ж таки одна іскринка життя палає у грудях Вікторії. По дорозі до клініки дівчина складає плани на майбутнє : закінчення школи , медичний коледж, інститут, робота, діти. Та раптом поїзд зупинився, а з нього винесли непритомний «живий скелет».
Лікарня. Ліки. Надія згасла, а разом з нею згасла остання іскринка життя, яка ще дві години назад яскраво палала у грудях , морально вбитої знущаннями однакласників і слабкої , дівчинки.

Щоб сьогодні бути успішним, тобі обов`язково бути худим. Цей трагічний випадок , як виявилося, не є унікальним. На сьогоднішній день більш ніж 70 мільйонів людей на землі страждають від анорексії і більша половина з них, як не дивно , підлітки, стривожити це не може.

Сучасні підлітки звикли до насильства та агресії. Майже кожен з них шукає собі жертву, щоб витирати об неї свої ноги. Люди принижують один одного щоденно , і що ще гірше — ми на стільки звикли це робити, що навіть не помічаємо цього. Лише слово, одне єдине слово, може вбити людину.

Щороку стає дедалі більше хворих на анорексію підлітків і більша частина з них занадто пізно усвідомлює весь жах і всю біду своєї хвороби. А найжахливіше те, що батьки навіть не помічають цього, вони не цікавляться життям свєї дитини, не стараються зрозуміти її важкий характер, на все в них є одна відмазка-«переросте».

Сьогодні людей важко назвати людьми. Мені вони більше нагадують роботів , запрограмованих лише возвеличувати себе і ганьбити інших. Можливо, пора вже стати справжніми людьми і не думати лише про себе?

Дівчина, яка стоїть перед дзеркалом і критикує кожен свій сантиметр — я люблю тебе ! Сказати це легко.Одне коротке речення , а скільки щастя і впевненості в собі можна подарувати цій людині. Варто пам’ятати про те, що ми — люди. 80 кілограмів чи 45, висока чи низька , кароока чи чорноброва — кожна людина — модель, кожна по своєму унікальна і красива, і на кожний товар знайдеться свій купець.

Мшар Христина, 15 років

Tags: , ,