Історія успіху мотиваційних постерів.

Історія успіху мотиваційних постерів, трансформація у демотиватори та психологія їх впливу на глядача.

Особливе місце в соціальних мережах займають мотиваційні та демотиваційні постери, які через свою масовість впливають на емоційне сприйняття людини. Постер — найбільш масова форма образотворчого мистецтва, що націлена на вирішення конкретних соціальних завдань. Його основна ідея повинна бути явно вираженою, простою, несуперечливою. Подається у формі експрес-інформації та розрахована в більшості випадків на досить обмежений час безпосереднього впливу на глядача.

Для багатьох це доступний спосіб продемонструвати суспільству своє ставлення, власну думку, оцінку, позицію. Ви можете подумати, що мотиваційні плакати є результатом Інтернет-продукту, але їх історія бере початок в зовсім іншому місці.

Все почалося у 1985 році з американської компанії ‘Successories’, засновником якої був Мак Андерсон. Андерсон захоплювався цитатами, шукав у них віддзеркалення реальності та щиро вірив у їхній вплив на людину. Так одного дня він вирішив надрукувати деякі з улюблених цитат на футболках, чашках, плакатах. Андерсон знав, що мільйони людей поділяють його любов до цитат і підозрював, що це призведе до неабиякого успіху. Людина, що йде до своєї мети, бачить в постерах те, що відчуває — відображення важливих речей в її житті. Позитивні мотиватори пов’язані з позитивними емоціями, вони не викликають почуття провини та нікчемності. І це ще одна з причин їх популярності та широкого розповсюдження. Мотиватори створили відповідний настрій в школах, університетах та на робочих місцях, активна мотивація трудової діяльності збільшила її результативність. Тож, якщо вашим співробітникам не вистачає активності, почніть з простого заохочення — вибору мотиваційного постера.

Приклади мотиваційних постерів компанії ‘Successories’:

мотивація мотивація

Демотиватори з’явилися пізніше, як наслідок і пародія на ідеальні мотиваційні постери. Часто мотиваційні заклики були надто серйозними, монотонними, не веселими, що й дало привід їх висміювати. Залежно від тематики і посилу, постери нового формату викликали яскраві емоції — сміх, обурення, смуток, посмішку. Ідея була прийнята суспільством ‘на ура’, і плакати стали дуже популярними. Велику роль у розвиток демотиваторів внесла американська компанія Despair, Inc., що продавала через Інтернет демотиваційні постери і згодом запропонувала відвідувачам свого веб-сайту можливість створення власних картинок подібного плану.

Сьогодні виділяють шість видів демотиваторів:

— демотиватори класичні висвітлюють цінності і поняття в різних видах бізнесу, професійних сферах. В силу своєї специфіки вони поширені у вузьких колах.

— жартівливі, гумор стоїть на першому плані, вони потрібні, щоб смішити і піднімати настрій. Фактично це просто жартівливі зображення з гумористичними написами.
— філософські відображають життєву мудрість, і навіть філософські концепції, часто це просто ілюстрації до афоризмів.
— езотеричні спрямовані на обігрування або популяризацію інтернет-мемів.

— соціально-рекламні критично висвітлюють різницю між ідеальним і реальним життям, оповідають про ставлення суспільства до здорового способу життя, дієт, екології, культури та інше.
— саморепрезентаційні спрямовані на демонстрацію своєї приналежності до конкретної субкультури, соціальної групи.

Приклади демотиваторів:

мотивація мотивація

Поява демотиваторів це реакція на позитивне мислення, їх важливість складно перебільшити, вони виконують комунікативну, емоційно-експресивну, когнітивну, ідеологічну та декоративну функції. Демотиваційні постери розкривають справжні мотиви, суть, дають суспільне уявлення про те чи інше явище. Ви можете не погодитись зі мною, але зловживання демотиваторами рано чи пізно може призвести до розвитку так званого демотиваційного стилю мислення, спрямованого на руйнування і висміювання традиційних цінностей. Саме тому перевага надається позитивному мисленню, що розширює нашу перспективу, відкриває більше можливостей, дарує чіткість намірів, гарний настрій і відчуття спокою.

Приклади мотиваторів:

мотивація мотивація

‘Кращий спосіб звільнитися від небажаних або негативних думок — звикати мислити позитивно’, Вільям Актінсон.